Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ter Apel weer boven 2000, wachtkamer Leeuwarden nog niet vol

Ter Apel weer boven 2000, wachtkamer Leeuwarden nog niet vol

TER APEL (ANP) - Opnieuw hebben te veel mensen overnacht in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. In de nacht van maandag op dinsdag sliepen er 2184 mensen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Voor elke nacht dat er meer dan 2000 asielzoekers in Ter Apel verblijven, moet het COA een bedrag van 15.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde.

In de nachtopvang in 2e Exloërmond hebben 200 mensen de nacht doorgebracht. Deze locatie sluit eind deze week. In de nacht van zaterdag op zondag mogen er voor het laatst mensen slapen. Naar een alternatief wordt nog gezocht, zegt de woordvoerder.

Van de 250 plekken in het WTC in Leeuwarden zijn er inmiddels 140 bezet. In een hal van het evenementencomplex in de Friese hoofdstad werd maandag een zogeheten wachtkamer geopend. De opvang is bedoeld voor asielzoekers die nog niet zijn geregistreerd. Zij mogen maximaal tien dagen in Leeuwarden blijven in afwachting van een plek in het aanmeldcentrum. De woordvoerder verwacht dat de wachtkamer snel vol zal stromen.

Ook Expo Assen dient sinds ongeveer driekwart jaar als wachtkamer voor Ter Apel. De locatie, die plek biedt aan maximaal 500 mensen, zou 1 april dichtgaan. Het COA is nu in gesprek met de gemeente over eventuele verlenging. Een besluit hierover wordt op korte termijn verwacht, aldus de COA-zegsvrouw.

Meer uit Binnenland

Installatie camera Merwedebrug geslaagd, handhaving gestart

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat is zaterdag begonnen met handhaven op het vrachtwagen- en touringcarverbod op de Merwedebrug op snelweg A27 bij Gorinchem. De eerste detectiecamera die het mogelijk maakt overtreders te identificeren, is in de nacht van vrijdag op zaterdag geïnstalleerd in de zuidelijke rijrichting en in gebruik genomen, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.

35 minuten geleden
Vuurbol gezien vanuit meerdere regio's, waarschijnlijk meteoor

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben vrijdagavond rond 22.30 uur meldingen gemaakt van een vuurbol vanuit verschillende regio's in Nederland op sociale media.

8 uur geleden
Ambassade waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor bosbranden

PARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.

13 uur geleden
Familie slachtoffer Nijmegen: Bruls loopt vooruit op onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De familie van de 18-jarige Jahfairel die dinsdag in Nijmegen werd doodgeschoten, vindt het "onbegrijpelijk" dat burgemeester Hubert Bruls van de Gelderse stad "vooruitloopt op een strafrechtelijk onderzoek dat nog in volle gang is". Bruls stelde vrijdag dat aan de schietpartij het nodige is voorafgegaan en dat het "geen willekeurig geweld" was.

14 uur geleden
Ruim 42.000 Vierdaagsewandelaars halen de eindstreep

NIJMEGEN (ANP) - Na vier dagen hebben 42.137 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de finish bereikt, meldt de organisatie. Zij krijgen allemaal het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste dag vielen nog 313 mensen uit of verschenen niet aan de start. Vorig jaar bereikte een recordaantal van 42.777 mensen de eindstreep.

14 uur geleden
Grootste deel wandelaars Nijmeegse Vierdaagse is binnen

NIJMEGEN (ANP) - Het grootste deel van de wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse is gefinisht. Rond 16.45 uur waren zo'n 35.000 van de 42.000 lopers binnen. De sfeer zat er goed in, veel lachende gezichten en sommige wandelaars liepen met blikjes bier. Overal in de stad wordt flink gefeest. De wandelaars dragen bijna allemaal kleurige bossen gladiolen.

16 uur geleden
Vanaf zaterdag al handhaving verbod vrachtverkeer Merwedebrug

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat eerder handhaven op het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug. Camera's die het mogelijk maken overtreders te identificeren, worden dit weekend opgehangen en meteen in gebruik genomen. Eerder zou handhaving pas op maandag van start gaan.

17 uur geleden