Tentoonstelling Vermeer bijna uitverkocht, mogelijk meer kaartjes
AMSTERDAM (ANP) - Voor de tentoonstelling Vermeer die vrijdag opende in het Rijksmuseum en inmiddels vrijwel volledig is uitverkocht, komen mogelijk nieuwe kaartjes beschikbaar. Dat zei hoofddirecteur Taco Dibbits van het Rijksmuseum zondag in het televisieprogramma Buitenhof. "De liefde voor Vermeer is wereldwijd gigantisch."
Volgens Dibbits was er de afgelopen dagen een stormloop op de kaartjes. "Het gaat enorm snel", aldus Dibbits. In drie dagen tijd waren de kaartjes bijna uitverkocht, zei de directeur. "We gaan er nu alles aan doen om het toch nog mogelijk te maken om meer mensen te kunnen ontvangen."
De populariteit is groot, zei Dibbits, die onder meer ook vertelde zaterdag mensen te hebben gesproken die uit Australië speciaal voor de tentoonstelling naar Nederland zijn gekomen. De directeur vergeleek de stormloop op de kaartjes met de stormloop op kaartjes bij popconcerten. "De eerste avond al probeerden zo veel mensen op de site te komen, dat hadden we natuurlijk ook wel verwacht, maar toch waren het er nog meer dan we aan konden, en toen was de site down."
Avonden
In totaal waren er zo’n 450.000 kaartjes beschikbaar, vertelde de directeur. "We gaan nu kijken of we nog meer avonden open kunnen, of we er toch net iets meer mensen in kunnen laten", aldus Dibbits. "Maar het is natuurlijk ook een balans, want je wil dat de mensen die naar binnen komen de schilderijen goed kunnen zien."
Op de vraag of er snel een aankondiging volgt dat het aantal avonden waarop de tentoonstelling te zien is, wordt uitgebreid, antwoordde Dibbits: "Houd de hele tijd de website in de gaten."
De tentoonstelling Vermeer, die nog te zien is tot en met 4 juni, opende vrijdag in het museum. Niet eerder waren er zoveel werken van de 17e-eeuwse meester bij elkaar te zien: 28 van de circa 37 schilderijen zijn overgekomen vanuit de hele wereld. Ook hangen er zeven werken die niet eerder in Nederland zijn getoond.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
6 uur geleden