Tenniswedstrijd Van de Zandschulp uitgesteld door slecht weer
WASHINGTON (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zijn wedstrijd in de derde ronde van het ATP-toernooi in Washington donderdag niet kunnen afmaken door slecht weer. Bij een stand van 6-4 2-6 vervolgt de beste tennisser van Nederlander vrijdag later op de dag zijn partij tegen de Amerikaan Frances Tiafoe. In de eerste set werd de partij al even tijdelijk onderbroken door onweer.
Vrijdag staat ook al de kwartfinale op het programma tegen de winnaar van het duel tussen Nick Kyrgios en Reilly Opelka. Die wedstrijd kon eveneens niet worden afgemaakt nadat Kyrgios, vorige maand finalist op Wimbledon, de eerste set met 7-6 (1) had gewonnen. Het regende in Washington en ook was er onweer na een hete dag.
De Britse tennisster Emma Raducanu, nummer 10 van de wereld, versloeg in de warme omstandigheden Camila Osorio uit Colombia in een partij van 2 uur en 50 minuten, 7-6 (5) 7-6 (4). Het was de langste wedstrijd van twee sets van dit jaar op de WTA Tour. Beide speelsters moesten worden behandeld voor blaren.
"Ik stond drie uur op de baan en ik had eigenlijk ook al een uur opgewarmd vanochtend", zei Raducanu, de meest recente winnares van de US Open. "Het geeft je veel vertrouwen als je zo'n wedstrijd doorkomt."
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
20 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
20 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
21 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
21 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
22 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden