Tennistoernooi WTA Finals eind dit jaar in Texas
ST. PETERSBURG (ANP) - Het eindejaarstoernooi WTA Finals wordt eind dit jaar in de Amerikaanse stad Fort Worth gespeeld. De stad in Texas ligt 50 kilometer ten westen van Dallas. Aan de WTA Finals doen de acht beste tennissters van het seizoen mee. Zij strijden in de Dickies Arena, waar een hardcourtbaan wordt aangelegd, om de titel.
De WTA heeft een contract tot 2030 met de Chinese stad Shenzhen voor de organisatie van de 'Finals', maar mijdt China voorlopig vanwege de situatie rond tennisster Peng Shuai, van wie eind vorig jaar bijna drie weken niets werd vernomen nadat ze voormalig vicepremier Zhang Gaoli begin november had beschuldigd van seksueel misbruik. Er waren grote zorgen over haar veiligheid en gezondheid, die onder meer werden geuit door de WTA. Peng zei later in interviews dat ze al die tijd thuis is geweest in Beijing en dat haar geen beperkingen zijn opgelegd.
De WTA Finals duren van 31 oktober tot en met 7 november. Vorig jaar vond het evenement plaats in de Mexicaanse stad Guadalajara, toen vanwege de coronasituatie in China.
De WTA meldt dat het toernooi in 2023 weer in Shenzhen wordt gehouden.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
1 dag geleden