Tennistoernooi van Rotterdam weer zonder publiek
ROTTERDAM (ANP) - Het ATP-toernooi van Rotterdam wordt net als vorig jaar in een leeg Ahoy gespeeld. Ook de komende weken is vanwege de coronapandemie geen publiek toegestaan bij sportwedstrijden en het is onzeker wanneer die maatregel wordt opgeheven. De organisatie van het ABN AMRO World Tennis Tournament heeft nu besloten om zelf duidelijkheid te verschaffen.
"Het is een enorme teleurstelling. Voor de spelers, voor ons, maar vooral voor de fans", aldus toernooidirecteur Richard Krajicek. "Voor het tweede jaar op rij hebben we een fantastisch veld, waar geen publiek bij aanwezig kan zijn door de maatregelen die momenteel gelden."
De 49e editie van het ATP-toernooi in Rotterdam is van 5 tot en met 13 februari. Het verbod op publiek bij sportwedstrijden geldt in ieder geval tot het einde van deze maand. Het kabinet beslist op 25 januari of de maatregelen versoepeld kunnen worden.
Last-minute
"Zelfs als het last-minute deels toegestaan zou worden om publiek te ontvangen, kunnen we niet het evenement bieden dat bezoekers van ons gewend zijn", zegt directrice Jolanda Jansen van Rotterdam Ahoy. "Vandaar deze stap."
Krajicek presenteerde eerder deze week het deelnemersveld. Onder anderen Daniil Medvedev, Stefanos Tsitsipas, Andrej Roeblev, Felix Auger-Aliassime, Hubert Hurkacz en Jannik Sinner komen naar Rotterdam. Vorig jaar won de Russische tennisser Roeblev voor lege tribunes in Ahoy. Iedereen die al een kaartje had gekocht voor het toernooi, kan deze bewaren voor de editie van volgend jaar.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
17 uur geleden