Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennistoernooi van Rotterdam weer zonder publiek

Tennistoernooi van Rotterdam weer zonder publiek

ROTTERDAM (ANP) - Het ATP-toernooi van Rotterdam wordt net als vorig jaar in een leeg Ahoy gespeeld. Ook de komende weken is vanwege de coronapandemie geen publiek toegestaan bij sportwedstrijden en het is onzeker wanneer die maatregel wordt opgeheven. De organisatie van het ABN AMRO World Tennis Tournament heeft nu besloten om zelf duidelijkheid te verschaffen.

"Het is een enorme teleurstelling. Voor de spelers, voor ons, maar vooral voor de fans", aldus toernooidirecteur Richard Krajicek. "Voor het tweede jaar op rij hebben we een fantastisch veld, waar geen publiek bij aanwezig kan zijn door de maatregelen die momenteel gelden."

De 49e editie van het ATP-toernooi in Rotterdam is van 5 tot en met 13 februari. Het verbod op publiek bij sportwedstrijden geldt in ieder geval tot het einde van deze maand. Het kabinet beslist op 25 januari of de maatregelen versoepeld kunnen worden.

Last-minute

"Zelfs als het last-minute deels toegestaan zou worden om publiek te ontvangen, kunnen we niet het evenement bieden dat bezoekers van ons gewend zijn", zegt directrice Jolanda Jansen van Rotterdam Ahoy. "Vandaar deze stap."

Krajicek presenteerde eerder deze week het deelnemersveld. Onder anderen Daniil Medvedev, Stefanos Tsitsipas, Andrej Roeblev, Felix Auger-Aliassime, Hubert Hurkacz en Jannik Sinner komen naar Rotterdam. Vorig jaar won de Russische tennisser Roeblev voor lege tribunes in Ahoy. Iedereen die al een kaartje had gekocht voor het toernooi, kan deze bewaren voor de editie van volgend jaar.

Meer uit Sport

Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

3 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

3 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

3 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

5 uur geleden
Schaatsster Jackson draagt Amerikaanse vlag bij opening Spelen

MILAAN (ANP/RTR) - Schaatsster Erin Jackson is komende vrijdag een van de twee vlaggendragers van de Amerikaanse ploeg, tijdens de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina. Bobsleeër Frank Del Duca is de andere. De twee werden gekozen via een stemming onder de Amerikaanse sporters.

5 uur geleden