Tennistoernooi US Open denkt nog niet aan uitstel
NEW YORK (ANP/RTR) - De organisatoren van de US Open in New York gaan er nog steeds vanuit dat hun tennistoernooi aan het einde van de zomer gewoon doorgaat. Nu Roland Garros is uitgesteld vanwege de coronacrisis en Wimbledon woensdag voor dit jaar werd afgelast is het eerste Amerikaanse hardcourtoernooi het eerst komende grandslam van dit jaar. "Op dit moment zijn we nog steeds van plan de US Open zoals gepland te laten plaatsvinden en gaan we verder met de voorbereidingen", aldus organisator USTA.
De Amerikaanse tennisbond zegt wel de nijpende situatie, met name in New York, rond het coronavirus, nauwlettend te volgen en zich ook voor te bereiden op calamiteiten. Wimbledon werd woensdag voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog van de kalender geschrapt. Daardoor duurt de gedwongen internationale tennispauze in ieder geval tot 13 juli. De organisatoren van Roland Garros in Parijs hadden hun toernooi al verplaatst van mei naar half september. De US Open staan vooralsnog voor 31 augustus tot en met 13 september gepland.
Meer uit Sport
YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
4 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
5 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
5 uur geledenBAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
16 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
17 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
18 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
19 uur geleden