Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennistoernooi Rotterdam wil tot de woonkamers doordringen

Tennistoernooi Rotterdam wil tot de woonkamers doordringen

ROTTERDAM (ANP) - Bij het gebrek aan fysiek aanwezige tennisfans staat de 48e editie van het ABN AMRO World Tennis Tournament, komende week in Rotterdam Ahoy, in het teken van de online beleving. Waar de afgelopen jaren jaarlijks ruim 100.000 mensen de poorten van het sportpaleis passeerden, probeert het internationale tennistoernooi nu de huiskamers van de tennisfans binnen te komen.

Vorig jaar maart, kort na de uitbraak van het coronavirus, slaakte Ahoy een zucht van opluchting. Dat is ons maar bespaard gebleven, was de opvatting. Niet wetende dat een jaar later het coronavirus nog altijd grote impact heeft op de samenleving en sportevenementen.

"Het was best wel een teleurstelling toen eind vorig jaar duidelijk werd dat er geen publiek welkom zou zijn. Maar we zijn vrij snel op het punt gekomen dat het toernooi doorgang moest vinden, in welke vorm dan ook", zegt Ernst Boekhorst, hoofd sponsoring bij ABN AMRO.

Online-moe

"Al snel ontstond er veel creativiteit en was het idee: wat kan er wél? En waar we dachten dat mensen een beetje 'online-moe' zouden zijn, zijn we er bijvoorbeeld toch in geslaagd een aantal grote webinars te organiseren." Een groot deel van de bezoekers bestaat jaarlijks uit genodigden van de titelsponsor, die dit jaar waar mogelijk online door spelers en gastsprekers worden toegesproken. Ook de interviews met de spelers vinden digitaal plaats.

Volgens Patrick Heerinckx, eventmanager van Ahoy, is er dit jaar sprake van een grote tv-productie; er zijn extra samenwerkingen aangegaan met mediapartners om de tennisfans te kunnen bedienen. "Het gaat een grote uitdaging worden, maar we hebben ons best gedaan om er weer een gezellige setting van te maken. We willen het toernooi van Rotterdam op de wereldkaart zetten", aldus Heerinckx.

Metamorfose

Dat is onder meer getracht door het centercourt van een metamorfose te voorzien. Zo is achter de baan de skyline van Rotterdam afgebeeld en de befaamde ring met daarop alle winnaars van het toernooi is omlaag gehaald. De tweede ring is afgedekt door gordijnen.

"Er zullen geen lijnrechters op de baan staan en we maken gebruik van een nieuw elektronisch systeem", aldus Heerinckx. "En er staan minder ballenkinderen op de baan. We zullen toch weer uniek zijn."

Twee bubbels

Ahoy is opgesplitst in twee bubbels; één voor de deelnemers en één voor onder meer de media en ballenkinderen. Die genodigden moeten wel om de 24 of 48 uur getest worden; in een hal van het sportpaleis is een heuse teststraat ingericht voor auto's.

De spelers mogen zich alleen in het hotel en in de spelersbubbel van Ahoy vrij begeven. Ze ontvangen van de organisatie een Playstation om zich te kunnen vermaken op de kamers van het spelershotel.

Meer uit Sport

F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

12 uur geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

12 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

1 dag geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

1 dag geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

1 dag geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

1 dag geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

1 dag geleden