Tennistoernooi Rotterdam van start zonder Medvedev en met publiek
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam gaat de 49e editie van het ABN AMRO World Tennis Tournament van start. Bij het grootste tennistoernooi van Nederland zijn per sessie 1250 toeschouwers welkom. Het evenement kwam na de recente versoepelingen terug op het besluit om geen publiek toe te laten.
De Griek Stefanos Tsitsipas is als eerste geplaatst in Rotterdam. Hij is de nummer 4 van de wereld. Kort voor de start van het toernooi meldde de Rus Daniil Medvedev, de mondiale nummer 2, zich af bij toernooidirecteur Richard Krajicek. De Rus Andrej Roeblev verdedigt in Ahoy zijn titel.
Op de openingsdag neemt oud-winnaar Jo-Wilfried Tsonga uit Frankrijk het in de eerste partij van de avondsessie op tegen de Pool Hubert Hurkacz. Na de eerste avondpartij, die om 19.30 uur begint, moet het publiek Ahoy verlaten vanwege de geldende coronamaatregelen en een 'sluitingstijd' van 22.00 uur.
Er doen twee Nederlanders mee aan het ABN AMRO-toernooi: Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor. Zij komen pas dinsdag of woensdag in actie. De finale is zondag.
Meer uit Sport
SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
3 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
6 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
22 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geleden