Tennistoernooi Rotterdam van start zonder Medvedev en met publiek
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam gaat de 49e editie van het ABN AMRO World Tennis Tournament van start. Bij het grootste tennistoernooi van Nederland zijn per sessie 1250 toeschouwers welkom. Het evenement kwam na de recente versoepelingen terug op het besluit om geen publiek toe te laten.
De Griek Stefanos Tsitsipas is als eerste geplaatst in Rotterdam. Hij is de nummer 4 van de wereld. Kort voor de start van het toernooi meldde de Rus Daniil Medvedev, de mondiale nummer 2, zich af bij toernooidirecteur Richard Krajicek. De Rus Andrej Roeblev verdedigt in Ahoy zijn titel.
Op de openingsdag neemt oud-winnaar Jo-Wilfried Tsonga uit Frankrijk het in de eerste partij van de avondsessie op tegen de Pool Hubert Hurkacz. Na de eerste avondpartij, die om 19.30 uur begint, moet het publiek Ahoy verlaten vanwege de geldende coronamaatregelen en een 'sluitingstijd' van 22.00 uur.
Er doen twee Nederlanders mee aan het ABN AMRO-toernooi: Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor. Zij komen pas dinsdag of woensdag in actie. De finale is zondag.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
8 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geleden