Tennistoernooi Rotterdam van start zonder Medvedev en met publiek
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam gaat de 49e editie van het ABN AMRO World Tennis Tournament van start. Bij het grootste tennistoernooi van Nederland zijn per sessie 1250 toeschouwers welkom. Het evenement kwam na de recente versoepelingen terug op het besluit om geen publiek toe te laten.
De Griek Stefanos Tsitsipas is als eerste geplaatst in Rotterdam. Hij is de nummer 4 van de wereld. Kort voor de start van het toernooi meldde de Rus Daniil Medvedev, de mondiale nummer 2, zich af bij toernooidirecteur Richard Krajicek. De Rus Andrej Roeblev verdedigt in Ahoy zijn titel.
Op de openingsdag neemt oud-winnaar Jo-Wilfried Tsonga uit Frankrijk het in de eerste partij van de avondsessie op tegen de Pool Hubert Hurkacz. Na de eerste avondpartij, die om 19.30 uur begint, moet het publiek Ahoy verlaten vanwege de geldende coronamaatregelen en een 'sluitingstijd' van 22.00 uur.
Er doen twee Nederlanders mee aan het ABN AMRO-toernooi: Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor. Zij komen pas dinsdag of woensdag in actie. De finale is zondag.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
5 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
1 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
6 uur geleden