Tennistoernooi Rotterdam heet voortaan ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Het tennistoernooi van Rotterdam krijgt een nieuwe naam. De vijftigste editie van het ATP 500-toernooi wordt in februari 2023 gehouden als ABN AMRO Open. Ook het gelijktijdig gehouden rolstoeltennistoernooi gaat verder onder deze titel.
Voorheen stond het door Richard Krajicek geleide tennisevenement bekend onder de naam ABN AMRO World Tennis Tournament. De oud-tennisser zegt met de naamswijziging het "open karakter" nog meer onder de aandacht te brengen.
"We hebben in de afgelopen jaren uitgebreid onderzoek gedaan naar de betekenis van het toernooi voor sportfans in Nederland", legt Krajicek uit. "Hier kwamen mooie inzichten naar voren. Naast de unieke combinatie van toptennis en toprolstoeltennis springen met name alle aanvullende activiteiten bij het toernooi eruit. Het is een sportevenement waar iedereen zich welkom voelt. Dit open karakter willen we nog meer benadrukken."
ABN AMRO Open is de derde naam voor het toernooi dat in 1974 begon als ABN Toernooi. De vijftigste editie wordt gehouden van 11 tot en met 19 februari.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geleden