Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennistoernooi Rosmalen begroet vijf speelsters uit top 20

Tennistoernooi Rosmalen begroet vijf speelsters uit top 20

ROSMALEN (ANP) - Aan het vrouwentoernooi op het Libéma Open in Rosmalen nemen vijf tennissters deel die momenteel deel uitmaken van de mondiale top 20. De hoogst genoteerde speelster die op het terrein van het Autotron van 6 tot en met 12 juni te zien is, is Aryna Sabalenka, de nummer 8 van de wereld uit Belarus.

Net als bij de aankondiging van de komst van de Rus Daniil Medvedev bij de mannen, wijst de organisatie naar de door de overheid ondersteunde richtlijnen van NOC*NSF wat betreft deelname van Russische en Belarussische tennissers. Die zijn gelijk aan het standpunt van de tennisbonden ATP en WTA, die vinden dat tennissers uit beide landen onder neutrale vlag aan toernooien moeten kunnen deelnemen. "Glashelder is dat de Libéma Open de Russische invasie in Oekraïne met klem veroordeelt en intens meeleeft met de miljoenen onschuldige mensen die door de aanhoudende oorlog worden getroffen", aldus een verklaring van het toernooi.

De Amerikaanse Danielle Collins (nummer 9), de Zwitserse Belinda Bencic (14), de Kazachse Elena Rybakina (17) en de Russische Anastasia Pavlioetsjenkova (20) zijn de andere speelsters uit de mondiale top 20 die volgende maand naar Rosmalen komen. Olympisch kampioene Bencic had haar komst al eerder aangekondigd, net als de Belgische Elise Mertens. Collins is de verliezend finaliste van de Australian Open, ze debuteert op de grasbanen van Rosmalen.

Wildcards

De organisatie heeft nog vier wildcards te verdelen. Het toernooi ging vanwege de coronapandemie de afgelopen twee jaar niet door. De laatste editie werd in 2019 gewonnen door Alison Riske. De Amerikaanse versloeg in de finale Kiki Bertens.

Bij de mannen doen er drie spelers uit de mondiale top 20 mee: de Rus Daniil Medvedev, Félix Auger-Aliassime uit Canada en de Amerikaan Taylor Fritz. De komst van Medvedev en Auger-Aliassime, de nummer 2 en 9 van de wereld, was al aangekondigd. Fritz is de mondiale nummer 14. Ook de Australiër Alex de Minaur, die 22e staat, komt naar het Autotron.

Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor, de twee beste spelers van Nederland, zijn rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

2 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

3 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

3 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

3 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

5 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

5 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

5 uur geleden