Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennistoernooi Rosmalen begroet vijf speelsters uit top 20

Tennistoernooi Rosmalen begroet vijf speelsters uit top 20

ROSMALEN (ANP) - Aan het vrouwentoernooi op het Libéma Open in Rosmalen nemen vijf tennissters deel die momenteel deel uitmaken van de mondiale top 20. De hoogst genoteerde speelster die op het terrein van het Autotron van 6 tot en met 12 juni te zien is, is Aryna Sabalenka, de nummer 8 van de wereld uit Belarus.

Net als bij de aankondiging van de komst van de Rus Daniil Medvedev bij de mannen, wijst de organisatie naar de door de overheid ondersteunde richtlijnen van NOC*NSF wat betreft deelname van Russische en Belarussische tennissers. Die zijn gelijk aan het standpunt van de tennisbonden ATP en WTA, die vinden dat tennissers uit beide landen onder neutrale vlag aan toernooien moeten kunnen deelnemen. "Glashelder is dat de Libéma Open de Russische invasie in Oekraïne met klem veroordeelt en intens meeleeft met de miljoenen onschuldige mensen die door de aanhoudende oorlog worden getroffen", aldus een verklaring van het toernooi.

De Amerikaanse Danielle Collins (nummer 9), de Zwitserse Belinda Bencic (14), de Kazachse Elena Rybakina (17) en de Russische Anastasia Pavlioetsjenkova (20) zijn de andere speelsters uit de mondiale top 20 die volgende maand naar Rosmalen komen. Olympisch kampioene Bencic had haar komst al eerder aangekondigd, net als de Belgische Elise Mertens. Collins is de verliezend finaliste van de Australian Open, ze debuteert op de grasbanen van Rosmalen.

Wildcards

De organisatie heeft nog vier wildcards te verdelen. Het toernooi ging vanwege de coronapandemie de afgelopen twee jaar niet door. De laatste editie werd in 2019 gewonnen door Alison Riske. De Amerikaanse versloeg in de finale Kiki Bertens.

Bij de mannen doen er drie spelers uit de mondiale top 20 mee: de Rus Daniil Medvedev, Félix Auger-Aliassime uit Canada en de Amerikaan Taylor Fritz. De komst van Medvedev en Auger-Aliassime, de nummer 2 en 9 van de wereld, was al aangekondigd. Fritz is de mondiale nummer 14. Ook de Australiër Alex de Minaur, die 22e staat, komt naar het Autotron.

Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor, de twee beste spelers van Nederland, zijn rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi.

Meer uit Sport

Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

6 uur geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

15 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

1 dag geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

1 dag geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

2 dagen geleden