Tennistoernooi Rosmalen begroet vijf speelsters uit top 20
ROSMALEN (ANP) - Aan het vrouwentoernooi op het Libéma Open in Rosmalen nemen vijf tennissters deel die momenteel deel uitmaken van de mondiale top 20. De hoogst genoteerde speelster die op het terrein van het Autotron van 6 tot en met 12 juni te zien is, is Aryna Sabalenka, de nummer 8 van de wereld uit Belarus.
Net als bij de aankondiging van de komst van de Rus Daniil Medvedev bij de mannen, wijst de organisatie naar de door de overheid ondersteunde richtlijnen van NOC*NSF wat betreft deelname van Russische en Belarussische tennissers. Die zijn gelijk aan het standpunt van de tennisbonden ATP en WTA, die vinden dat tennissers uit beide landen onder neutrale vlag aan toernooien moeten kunnen deelnemen. "Glashelder is dat de Libéma Open de Russische invasie in Oekraïne met klem veroordeelt en intens meeleeft met de miljoenen onschuldige mensen die door de aanhoudende oorlog worden getroffen", aldus een verklaring van het toernooi.
De Amerikaanse Danielle Collins (nummer 9), de Zwitserse Belinda Bencic (14), de Kazachse Elena Rybakina (17) en de Russische Anastasia Pavlioetsjenkova (20) zijn de andere speelsters uit de mondiale top 20 die volgende maand naar Rosmalen komen. Olympisch kampioene Bencic had haar komst al eerder aangekondigd, net als de Belgische Elise Mertens. Collins is de verliezend finaliste van de Australian Open, ze debuteert op de grasbanen van Rosmalen.
Wildcards
De organisatie heeft nog vier wildcards te verdelen. Het toernooi ging vanwege de coronapandemie de afgelopen twee jaar niet door. De laatste editie werd in 2019 gewonnen door Alison Riske. De Amerikaanse versloeg in de finale Kiki Bertens.
Bij de mannen doen er drie spelers uit de mondiale top 20 mee: de Rus Daniil Medvedev, Félix Auger-Aliassime uit Canada en de Amerikaan Taylor Fritz. De komst van Medvedev en Auger-Aliassime, de nummer 2 en 9 van de wereld, was al aangekondigd. Fritz is de mondiale nummer 14. Ook de Australiër Alex de Minaur, die 22e staat, komt naar het Autotron.
Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor, de twee beste spelers van Nederland, zijn rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi.
Meer uit Sport
PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
15 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geleden