Tennistoernooi Roland Garros week later, Rosmalen wacht af
PARIJS (ANP) - De Open Franse Tenniskampioenschappen op Roland Garros zijn met een week uitgesteld en worden nu gehouden van 30 mei tot en met 13 juni. Dat heeft de organisatie achter het tweede grandslamtoernooi van het jaar bekendgemaakt. Wat de consequenties zijn voor de Libéma Open, het grastoernooi in Rosmalen voor mannen en vrouwen dat op 7 juni zou beginnen, is nog onduidelijk. "We onderzoeken de mogelijkheden", zegt toernooidirecteur Marcel Hunze.
Met de verschuiving hoopt Roland Garros te kunnen profiteren van aangekondigde versoepelingen van de coronamaatregelen medio mei in Frankrijk. Zo kunnen er mogelijk meer toeschouwers worden toegelaten op het tennispark in Parijs waar de kwalificaties op 24 mei beginnen. De editie van 2020 werd vanwege het virus uitgesteld van mei naar september. De Poolse Iga Swiatek en de Spanjaard Rafael Nadal kroonden zich toen tot winnaars voor een beperkt aantal toeschouwers.
Hunze zag het probleem al opdoemen. "Er was een aantal opties en dit was er één van", zegt hij donderdag, kort nadat het uitstel van Roland Garros officieel bekend is geworden. "We zijn in gesprek met de tennisorganisaties ATP (mannen) en WTA (vrouwen). Eerder vonden we dat het weinig zin had op de zaken vooruit te lopen."
Wimbledon
Vanuit de Grand Slam Board, waarin vertegenwoordigers van de vier grote toernooien zitting hebben, werd instemmend gereageerd op het besluit van de Fransen. Meteen werd bekendgemaakt dat de aanvangsdatum van Wimbledon ongewijzigd blijft: 28 juni. Sinds 2015 zaten er drie weken tussen de finale op Roland Garros en de start van het grastoernooi in Londen om tennissers de tijd te geven te wennen aan de andere ondergrond. "Het grasseizoen wordt voor één keer met een week ingekort om een verdere impact op de tenniskalender te voorkomen", stelt de belangenvereniging van de vier grandslams.
Het is daarom afwachten wat er gebeurt met de grastoernooien in week 23, naast Rosmalen ook Stuttgart (mannen) en Nottingham (vrouwen). "Het is opnieuw een bijzonder jaar", verzuchtte Hunze, die vorig jaar zijn toernooi vanwege de coronamaatregelen moest annuleren.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
4 uur geleden