Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennistoernooi Roland Garros week later, Rosmalen wacht af

Tennistoernooi Roland Garros week later, Rosmalen wacht af

PARIJS (ANP) - De Open Franse Tenniskampioenschappen op Roland Garros zijn met een week uitgesteld en worden nu gehouden van 30 mei tot en met 13 juni. Dat heeft de organisatie achter het tweede grandslamtoernooi van het jaar bekendgemaakt. Wat de consequenties zijn voor de Libéma Open, het grastoernooi in Rosmalen voor mannen en vrouwen dat op 7 juni zou beginnen, is nog onduidelijk. "We onderzoeken de mogelijkheden", zegt toernooidirecteur Marcel Hunze.

Met de verschuiving hoopt Roland Garros te kunnen profiteren van aangekondigde versoepelingen van de coronamaatregelen medio mei in Frankrijk. Zo kunnen er mogelijk meer toeschouwers worden toegelaten op het tennispark in Parijs waar de kwalificaties op 24 mei beginnen. De editie van 2020 werd vanwege het virus uitgesteld van mei naar september. De Poolse Iga Swiatek en de Spanjaard Rafael Nadal kroonden zich toen tot winnaars voor een beperkt aantal toeschouwers.

Hunze zag het probleem al opdoemen. "Er was een aantal opties en dit was er één van", zegt hij donderdag, kort nadat het uitstel van Roland Garros officieel bekend is geworden. "We zijn in gesprek met de tennisorganisaties ATP (mannen) en WTA (vrouwen). Eerder vonden we dat het weinig zin had op de zaken vooruit te lopen."

Wimbledon

Vanuit de Grand Slam Board, waarin vertegenwoordigers van de vier grote toernooien zitting hebben, werd instemmend gereageerd op het besluit van de Fransen. Meteen werd bekendgemaakt dat de aanvangsdatum van Wimbledon ongewijzigd blijft: 28 juni. Sinds 2015 zaten er drie weken tussen de finale op Roland Garros en de start van het grastoernooi in Londen om tennissers de tijd te geven te wennen aan de andere ondergrond. "Het grasseizoen wordt voor één keer met een week ingekort om een verdere impact op de tenniskalender te voorkomen", stelt de belangenvereniging van de vier grandslams.

Het is daarom afwachten wat er gebeurt met de grastoernooien in week 23, naast Rosmalen ook Stuttgart (mannen) en Nottingham (vrouwen). "Het is opnieuw een bijzonder jaar", verzuchtte Hunze, die vorig jaar zijn toernooi vanwege de coronamaatregelen moest annuleren.

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

7 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

7 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

7 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

9 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

10 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

11 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

11 uur geleden