Tennistoernooi Queen's vernoemt hoofdstadion naar Murray
LONDEN (ANP) - Het tennistoernooi van Queen's in Londen vernoemt het centre court naar Andy Murray. De 37-jarige Schot beëindigde zijn carrière donderdag op de Olympische Spelen in Parijs.
De Britse tennisbond maakt een dag later bekend dat hij zijn eigen stadion krijgt. Murray won het toernooi vijf keer, een record. Queen's wordt gezien als een voorbereidingstoernooi op Wimbledon.
Murray stond jarenlang aan de top van het mondiale mannentennis. Hij was de nummer 1 van de wereld, won twee keer Wimbledon en ook de US Open. Daarnaast greep hij tweemaal goud op de Spelen. Wel verloor hij zes grandslamfinales.
Verlies
De Schot is niet de eerste tennisser die iets naar zich vernoemd krijgt. Zo heeft de Engelsman Tim Henman bijvoorbeeld de zogenoemde 'Henman Hill' op Wimbledon en heeft het toernooi van Barcelona de hoofdbaan vernoemd naar de Spanjaard Rafael Nadal.
Murray verloor donderdag in de kwartfinale van het dubbelspel met zijn partner Dan Evans.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
1 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
2 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
6 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
9 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden