Tennistoernooi Queen's vernoemt hoofdstadion naar Murray
LONDEN (ANP) - Het tennistoernooi van Queen's in Londen vernoemt het centre court naar Andy Murray. De 37-jarige Schot beëindigde zijn carrière donderdag op de Olympische Spelen in Parijs.
De Britse tennisbond maakt een dag later bekend dat hij zijn eigen stadion krijgt. Murray won het toernooi vijf keer, een record. Queen's wordt gezien als een voorbereidingstoernooi op Wimbledon.
Murray stond jarenlang aan de top van het mondiale mannentennis. Hij was de nummer 1 van de wereld, won twee keer Wimbledon en ook de US Open. Daarnaast greep hij tweemaal goud op de Spelen. Wel verloor hij zes grandslamfinales.
Verlies
De Schot is niet de eerste tennisser die iets naar zich vernoemd krijgt. Zo heeft de Engelsman Tim Henman bijvoorbeeld de zogenoemde 'Henman Hill' op Wimbledon en heeft het toernooi van Barcelona de hoofdbaan vernoemd naar de Spanjaard Rafael Nadal.
Murray verloor donderdag in de kwartfinale van het dubbelspel met zijn partner Dan Evans.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
3 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
22 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden