Tennistoernooi Queen's vernoemt hoofdstadion naar Murray
LONDEN (ANP) - Het tennistoernooi van Queen's in Londen vernoemt het centre court naar Andy Murray. De 37-jarige Schot beëindigde zijn carrière donderdag op de Olympische Spelen in Parijs.
De Britse tennisbond maakt een dag later bekend dat hij zijn eigen stadion krijgt. Murray won het toernooi vijf keer, een record. Queen's wordt gezien als een voorbereidingstoernooi op Wimbledon.
Murray stond jarenlang aan de top van het mondiale mannentennis. Hij was de nummer 1 van de wereld, won twee keer Wimbledon en ook de US Open. Daarnaast greep hij tweemaal goud op de Spelen. Wel verloor hij zes grandslamfinales.
Verlies
De Schot is niet de eerste tennisser die iets naar zich vernoemd krijgt. Zo heeft de Engelsman Tim Henman bijvoorbeeld de zogenoemde 'Henman Hill' op Wimbledon en heeft het toernooi van Barcelona de hoofdbaan vernoemd naar de Spanjaard Rafael Nadal.
Murray verloor donderdag in de kwartfinale van het dubbelspel met zijn partner Dan Evans.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
16 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
19 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
20 uur geleden