
Tennistoernooi Queen's vernoemt hoofdstadion naar Murray
LONDEN (ANP) - Het tennistoernooi van Queen's in Londen vernoemt het centre court naar Andy Murray. De 37-jarige Schot beëindigde zijn carrière donderdag op de Olympische Spelen in Parijs.
De Britse tennisbond maakt een dag later bekend dat hij zijn eigen stadion krijgt. Murray won het toernooi vijf keer, een record. Queen's wordt gezien als een voorbereidingstoernooi op Wimbledon.
Murray stond jarenlang aan de top van het mondiale mannentennis. Hij was de nummer 1 van de wereld, won twee keer Wimbledon en ook de US Open. Daarnaast greep hij tweemaal goud op de Spelen. Wel verloor hij zes grandslamfinales.
Verlies
De Schot is niet de eerste tennisser die iets naar zich vernoemd krijgt. Zo heeft de Engelsman Tim Henman bijvoorbeeld de zogenoemde 'Henman Hill' op Wimbledon en heeft het toernooi van Barcelona de hoofdbaan vernoemd naar de Spanjaard Rafael Nadal.
Murray verloor donderdag in de kwartfinale van het dubbelspel met zijn partner Dan Evans.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens zijn klasse bewezen in de kwalificatie. De viervoudig wereldkampioen veroverde toch wel verrassend poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Formule 1-coureur van Red Bull was op het circuit van Silverstone 0,103 seconde sneller dan kampioenschapsleider Oscar Piastri van McLaren, die de tweede tijd reed. Lando Norris van McLaren klokte de derde tijd in de kwalificatie.
2 uur geledenLILLE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit met start en finish in Lille. De Belgische ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck is daarmee de eerste geletruidrager. Hij versloeg in de sprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Noor Søren Wærenskjold.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is ook zonder setverlies doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld won in drie sets van de Spanjaard Pedro Martínez: 6-1 6-3 6-1.
4 uur geledenLILLE (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna is de eerste uitvaller in de Tour. De tweevoudig wereldkampioen tijdrijden van de ploeg Ineos Grenadiers kwam vroeg in de eerste rit ten val, reed nog wel enige tijd verder, maar stapte 70 kilometer voor de finish af.
4 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben de halve finales bereikt van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel was in drie sets te sterk voor de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler (16-21 21-18 15-13).
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1 de derde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull zag dat alleen Charles Leclerc (Ferrari) en WK-leider Oscar Piastri (McLaren) sneller waren.
6 uur geleden