Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennistieners Raducanu en Fernandez in finale US Open

Tennistieners Raducanu en Fernandez in finale US Open

NEW YORK (ANP) - De US Open krijgt zaterdag een bijzondere finale met twee tieners die hun eerste grandslamfinale spelen: de 18-jarige Britse Emma Raducanu en de 19-jarige Canadese Leylah Fernandez. Raducanu is zelfs de eerste qualifier ooit die in de finale van een grand slam staat en ook de jongste finaliste sinds Maria Sjarapova in 2004 op 17-jarige leeftijd Wimbledon won.

De jonge Britse speelde in de halve finale van het toernooi in New York de Griekse Maria Sakkari weg in twee sets: 6-1 6-4. Fernandez rekende in de andere halve finale af met de als tweede geplaatste favoriete Arina Sabalenka uit Belarus. De finale is zaterdagavond (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium van Flushing Meadows.

Dominant tennis

Raducanu, de nummer 150 van de wereld, maakte dit jaar al de nodig indruk met het bereiken van de vierde ronde van Wimbledon, maar in New York verbaasde ze iedereen met haar dominante tennis. Vanuit het kwalificatietoernooi rukte ze op naar het hoofdtoernooi en ook daarin bleef ze maar winnen, telkens in twee sets.

Ook de Griekse Sakkari, de nummer 18 van de wereld, was niet opgewassen tegen de Britse. In het begin van de eerste set werkte Raducanu zeven breakpoints weg, nam een voorsprong van 5-0 om vervolgens met 6-1 het eerste bedrijf naar zich toe te trekken. In de tweede set bood Sakkari wel wat meer tegenstand, maar ze bleef de meeste fouten maken en liet zich aftroeven door de vastberaden Raducanu, die de set won met 6-4.

"Eerlijk gezegd, de tijd hier is voorbij gevlogen. Ik leefde van partij tot partij en voor je het weet sta je drie weken later in de finale van een grand slam. Ik kan het nog amper bevatten", zei Raducanu na de partij.

Zelfvertrouwen

Fernandez had het wel wat moeilijker met Sabalenka, maar de nummer 73 van de wereld blaakte van het zelfvertrouwen. De Canadese had op weg naar de halve finale ook al afgerekend met titelverdediger Naomi Osaka, drievoudig grandslamwinnares Angelique Kerber en de als vijfde geplaatste Elina Svitolina.

Sabalenka begon weliswaar furieus aan de partij en stond in no-time met 3-0 voor, maar Fernandez herpakte zich snel en wist terug te komen in de set. De tiebreak won ze met 7-3. Sabalenka, die sterk leunde op haar service, wist wel de tweede set te pakken, maar in de derde en beslissende bezweek ze onder de druk. Bij een achterstand van 5-4 wierp ze Fernandez de partij in de schoot met twee dubbele fouten en een afzwaaier.

"Niets is onmogelijk", zei Fernandez na de partij. "Dat is ook wat mijn vader me altijd zei. Er zijn geen grenzen aan mijn mogelijkheden. Elke dag werk ik er keihard aan om beter te worden en ik kan nu wel zeggen dat ik best wel goed werk heb verricht om mijn droom te verwezenlijken."

Meer uit Sport

Fitte Sinner verliest slechts vier games in eerste ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.

2 uur geleden
Vitesse in hoger beroep tegen intrekken proflicentie

ARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.

4 uur geleden
Volleybalsters als groepswinnaar naar achtste finales van WK

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).

5 uur geleden
Brit Turner blijft Philipsen voor in vierde etappe Vuelta

VOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.

6 uur geleden
Formule 1-team Cadillac rijdt vanaf 2026 met Bottas en Pérez

LONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.

9 uur geleden
Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

14 uur geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

14 uur geleden