Tennisteams Italië en Verenigde Staten in finale United Cup
SYDNEY (ANP) - Een overwinning van Stefanos Tsitsipas op Matteo Berrettini heeft niet kunnen voorkomen dat het tennisteam van Italië de finale heeft bereikt van de United Cup, een gemengd landentoernooi in Sydney. De Griek Tsitsipas bezorgde zijn land na twee nederlagen het eerste punt (2-1), maar zag daarna de Italiaanse Lucia Bronzetti tegen Valentini Grammatikopoulou het derde en beslissende punt binnenhalen: 6-2 6-3. Italië neemt het in de finale op tegen de Verenigde Staten.
Tsitsipas had het met zijn zege in drie sets (4-6 7-6 (2) 6-4) nog even spannend gemaakt in Sydney, waar de tennissers zich voorbereiden op de Australian Open. Het was een noodzakelijke zege, na Italiaanse overwinningen van Martina Trevisan en Lorenzo Musetti op vrijdag. De druk kwam daarmee te liggen op Grammatikopoulou, die echter al na één set en de nodige tranen wist dat ze aan een kansloze opdracht bezig was.
Taylor Fritz had eerder de Amerikanen tegen Polen het beslissende punt bezorgd door Hubert Hurkacz in twee sets te verslaan: 7-6 (5) 7-6 (5). Vrijdag was Team USA al op een 2-0-voorsprong gekomen dankzij overwinningen van Jessica Pegula en Frances Tiafoe. Ook de resterende partijen werden gewonnen door de Amerikanen: Madison Keys in een single, Fritz en Pegula in een gemengd dubbel.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).
12 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.
17 uur geledenFOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).
18 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Russische atleten mogen weer deelnemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig opgeheven, zo laat het weten vanuit Lausanne.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.
19 uur geleden