Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisteams Italië en Verenigde Staten in finale United Cup

Tennisteams Italië en Verenigde Staten in finale United Cup

SYDNEY (ANP) - Een overwinning van Stefanos Tsitsipas op Matteo Berrettini heeft niet kunnen voorkomen dat het tennisteam van Italië de finale heeft bereikt van de United Cup, een gemengd landentoernooi in Sydney. De Griek Tsitsipas bezorgde zijn land na twee nederlagen het eerste punt (2-1), maar zag daarna de Italiaanse Lucia Bronzetti tegen Valentini Grammatikopoulou het derde en beslissende punt binnenhalen: 6-2 6-3. Italië neemt het in de finale op tegen de Verenigde Staten.

Tsitsipas had het met zijn zege in drie sets (4-6 7-6 (2) 6-4) nog even spannend gemaakt in Sydney, waar de tennissers zich voorbereiden op de Australian Open. Het was een noodzakelijke zege, na Italiaanse overwinningen van Martina Trevisan en Lorenzo Musetti op vrijdag. De druk kwam daarmee te liggen op Grammatikopoulou, die echter al na één set en de nodige tranen wist dat ze aan een kansloze opdracht bezig was.

Taylor Fritz had eerder de Amerikanen tegen Polen het beslissende punt bezorgd door Hubert Hurkacz in twee sets te verslaan: 7-6 (5) 7-6 (5). Vrijdag was Team USA al op een 2-0-voorsprong gekomen dankzij overwinningen van Jessica Pegula en Frances Tiafoe. Ook de resterende partijen werden gewonnen door de Amerikanen: Madison Keys in een single, Fritz en Pegula in een gemengd dubbel.

Meer uit Sport

Schaakgrootmeester Timman (74) overleden

DEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.

32 minuten geleden
Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

7 uur geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

11 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

11 uur geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

12 uur geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

12 uur geleden
Van 't Wout bereikt op Olympische Spelen ook finale op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.

12 uur geleden