Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters worden tweede in de poule na nederlaag en onzekerheid

Tennissters worden tweede in de poule na nederlaag en onzekerheid

ANTALYA (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben in de Billie Jean King Cup naast directe promotie gegrepen. De ploeg van captain Elise Tamaëla verloor in Antalya de laatste groepswedstrijd met 3-0 van Hongarije en werd daardoor tweede in de poule. De tennissters kunnen zaterdag in de play-offs alsnog promotie bewerkstelligen.

Er was in de Turkse kustplaats aanvankelijk onduidelijkheid over de uitslag in de poule. De computer van de referee had berekend dat Nederland derde was geworden in de groep, achter Hongarije en Turkije, maar dat werd later teruggedraaid. Omdat Oranje eerder in de week van Turkije had gewonnen, werd het aangewezen als nummer 2. Beide landen hadden deze week drie van de vier ontmoetingen gewonnen en een winstsaldo van 8-4.

Zaterdag strijdt Oranje met Servië, de nummer 2 van de andere poule, om een ticket voor de play-offs. De nummers 1 van beide poules, Hongarije en Zweden, hebben promotie al veiliggesteld.

Suzan Lamens verloor tegen Hongarije de eerste wedstrijd tegen Dalma Galfi met 6-4 6-3. Vervolgens leed ook Lesley Pattinama-Kerkhove een nederlaag, tegen Anna Bondar: 6-3 6-3. Het dubbelspel was van belang voor de einduitslag in de poule, maar daarin redden Lamens en Bibiane Schoofs het niet tegen Bondar en Galfi. Het werd 4-6 6-3 6-2. Pas ruim een half uur na de 3-0-nederlaag kreeg Nederland de bevestiging dat de tweede plek in de poule een feit was.

Eerder in de week had Oranje wel gewonnen van Turkije, Letland en Egypte.

Meer uit Sport

Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

2 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

3 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

3 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

4 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

4 uur geleden
Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

7 uur geleden