Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters worden tweede in de poule na nederlaag en onzekerheid

Tennissters worden tweede in de poule na nederlaag en onzekerheid

ANTALYA (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben in de Billie Jean King Cup naast directe promotie gegrepen. De ploeg van captain Elise Tamaëla verloor in Antalya de laatste groepswedstrijd met 3-0 van Hongarije en werd daardoor tweede in de poule. De tennissters kunnen zaterdag in de play-offs alsnog promotie bewerkstelligen.

Er was in de Turkse kustplaats aanvankelijk onduidelijkheid over de uitslag in de poule. De computer van de referee had berekend dat Nederland derde was geworden in de groep, achter Hongarije en Turkije, maar dat werd later teruggedraaid. Omdat Oranje eerder in de week van Turkije had gewonnen, werd het aangewezen als nummer 2. Beide landen hadden deze week drie van de vier ontmoetingen gewonnen en een winstsaldo van 8-4.

Zaterdag strijdt Oranje met Servië, de nummer 2 van de andere poule, om een ticket voor de play-offs. De nummers 1 van beide poules, Hongarije en Zweden, hebben promotie al veiliggesteld.

Suzan Lamens verloor tegen Hongarije de eerste wedstrijd tegen Dalma Galfi met 6-4 6-3. Vervolgens leed ook Lesley Pattinama-Kerkhove een nederlaag, tegen Anna Bondar: 6-3 6-3. Het dubbelspel was van belang voor de einduitslag in de poule, maar daarin redden Lamens en Bibiane Schoofs het niet tegen Bondar en Galfi. Het werd 4-6 6-3 6-2. Pas ruim een half uur na de 3-0-nederlaag kreeg Nederland de bevestiging dat de tweede plek in de poule een feit was.

Eerder in de week had Oranje wel gewonnen van Turkije, Letland en Egypte.

Meer uit Sport

Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

4 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

15 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

1 dag geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 dag geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 dag geleden