Tennissters worden tweede in de poule na nederlaag en onzekerheid
ANTALYA (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben in de Billie Jean King Cup naast directe promotie gegrepen. De ploeg van captain Elise Tamaëla verloor in Antalya de laatste groepswedstrijd met 3-0 van Hongarije en werd daardoor tweede in de poule. De tennissters kunnen zaterdag in de play-offs alsnog promotie bewerkstelligen.
Er was in de Turkse kustplaats aanvankelijk onduidelijkheid over de uitslag in de poule. De computer van de referee had berekend dat Nederland derde was geworden in de groep, achter Hongarije en Turkije, maar dat werd later teruggedraaid. Omdat Oranje eerder in de week van Turkije had gewonnen, werd het aangewezen als nummer 2. Beide landen hadden deze week drie van de vier ontmoetingen gewonnen en een winstsaldo van 8-4.
Zaterdag strijdt Oranje met Servië, de nummer 2 van de andere poule, om een ticket voor de play-offs. De nummers 1 van beide poules, Hongarije en Zweden, hebben promotie al veiliggesteld.
Suzan Lamens verloor tegen Hongarije de eerste wedstrijd tegen Dalma Galfi met 6-4 6-3. Vervolgens leed ook Lesley Pattinama-Kerkhove een nederlaag, tegen Anna Bondar: 6-3 6-3. Het dubbelspel was van belang voor de einduitslag in de poule, maar daarin redden Lamens en Bibiane Schoofs het niet tegen Bondar en Galfi. Het werd 4-6 6-3 6-2. Pas ruim een half uur na de 3-0-nederlaag kreeg Nederland de bevestiging dat de tweede plek in de poule een feit was.
Eerder in de week had Oranje wel gewonnen van Turkije, Letland en Egypte.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden