Tennissters verslaan Slovenië in play-offs Billie Jean King Cup
VELENJE (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben de play-offs van de Billie Jean King Cup tegen Slovenië gewonnen. Suzan Lamens bezorgde het team het beslissende punt in de best-of-five-wedstrijd met een overwinning op Tamara Zidansek: 4-6 6-3 6-2.
Nederland had vrijdag na de eerste twee duels een 2-0-voorsprong genomen. Een dag later moest Arantxa Rus in de derde wedstrijd haar meerdere erkennen in Veronika Erjavec. Met de winst op Slovenië plaatsen de tennissters zich voor de Qualifiers in april 2025, waar een ticket kan worden verdiend voor de Finals van eind 2025.
De 25-jarige Lamens versloeg vrijdag in haar eerste partij Erjavec en begon ook uitstekend tegen Zidansek. De mondiale nummer 87 won haar eerste servicebeurt op love en brak vervolgens haar opponente. Ze verloor echter de volgende vier games op rij en wist de schade niet meer te repareren.
In de tweede set nam Lamens een 2-1-voorsprong, waarna Zidansek een medische behandeling onderging. De Sloveense nummer 182 van de wereld kon verder, maar verloor wel de set na een break in de zesde game. Beide speelsters verloren in de derde set een keer hun opslag, waarna Lamens nog twee breaks forceerde. De Nederlandse benutte daarna haar eerste matchpoint.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
6 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
18 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
20 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
22 uur geleden