Tennissters verslaan Slovenië in play-offs Billie Jean King Cup
VELENJE (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben de play-offs van de Billie Jean King Cup tegen Slovenië gewonnen. Suzan Lamens bezorgde het team het beslissende punt in de best-of-five-wedstrijd met een overwinning op Tamara Zidansek: 4-6 6-3 6-2.
Nederland had vrijdag na de eerste twee duels een 2-0-voorsprong genomen. Een dag later moest Arantxa Rus in de derde wedstrijd haar meerdere erkennen in Veronika Erjavec. Met de winst op Slovenië plaatsen de tennissters zich voor de Qualifiers in april 2025, waar een ticket kan worden verdiend voor de Finals van eind 2025.
De 25-jarige Lamens versloeg vrijdag in haar eerste partij Erjavec en begon ook uitstekend tegen Zidansek. De mondiale nummer 87 won haar eerste servicebeurt op love en brak vervolgens haar opponente. Ze verloor echter de volgende vier games op rij en wist de schade niet meer te repareren.
In de tweede set nam Lamens een 2-1-voorsprong, waarna Zidansek een medische behandeling onderging. De Sloveense nummer 182 van de wereld kon verder, maar verloor wel de set na een break in de zesde game. Beide speelsters verloren in de derde set een keer hun opslag, waarna Lamens nog twee breaks forceerde. De Nederlandse benutte daarna haar eerste matchpoint.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
9 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
10 uur geleden