Tennissters verslaan Slovenië in play-offs Billie Jean King Cup
VELENJE (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben de play-offs van de Billie Jean King Cup tegen Slovenië gewonnen. Suzan Lamens bezorgde het team het beslissende punt in de best-of-five-wedstrijd met een overwinning op Tamara Zidansek: 4-6 6-3 6-2.
Nederland had vrijdag na de eerste twee duels een 2-0-voorsprong genomen. Een dag later moest Arantxa Rus in de derde wedstrijd haar meerdere erkennen in Veronika Erjavec. Met de winst op Slovenië plaatsen de tennissters zich voor de Qualifiers in april 2025, waar een ticket kan worden verdiend voor de Finals van eind 2025.
De 25-jarige Lamens versloeg vrijdag in haar eerste partij Erjavec en begon ook uitstekend tegen Zidansek. De mondiale nummer 87 won haar eerste servicebeurt op love en brak vervolgens haar opponente. Ze verloor echter de volgende vier games op rij en wist de schade niet meer te repareren.
In de tweede set nam Lamens een 2-1-voorsprong, waarna Zidansek een medische behandeling onderging. De Sloveense nummer 182 van de wereld kon verder, maar verloor wel de set na een break in de zesde game. Beide speelsters verloren in de derde set een keer hun opslag, waarna Lamens nog twee breaks forceerde. De Nederlandse benutte daarna haar eerste matchpoint.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
21 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden