Tennissters verslaan ook Turkije in Billie Jean King Cup
ANTALYA (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben ook de tweede ontmoeting in de Billie Jean King Cup gewonnen. Het team van captain Elise Tamaëla was in groep 1 met 2-1 te sterk voor gastland Turkije. Bibiane Schoofs en Suzan Lamens haalden het beslissende punt binnen in het dubbelspel.
Lamens had Nederland op voorsprong gezet door een zege op Çagla Büyükakçay in drie sets: 6-4 2-6 6-0. Zeynep Sonmez zette Turkije daarna op gelijke hoogte door in twee sets af te rekenen met Lesley Pattinama-Kerkhove (6-3 6-3). In de afsluitende dubbelpartij hadden Schoofs en Lamens weinig te duchten van Berfu Cengiz en Ipek Oz. Ze wonnen in twee sets met 6-0 6-1.
De tennissters van Tamaëla waren de groepsfase begonnen met een 3-0-overwinning op Letland. Het team van Turkije had in de eerste wedstrijd Egypte met 2-1 verslagen.
Nederland speelt in Antalya verder tegen Hongarije en Egypte. Voor de Nederlandse ploeg is het doel om terug te keren naar de hoogste klasse van het landentoernooi. De twee poulewinnaars in groep 1 van de Europees/Afrikaanse zone doen eind dit jaar mee aan de play-offs van de wereldgroep, net als de winnaar van een duel tussen de nummers 2. Arantxa Rus, Arianne Hartono en Eva Vedder hebben zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden in Antalya.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
3 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
6 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
8 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
8 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
14 uur geleden