Tennissters verslaan ook Turkije in Billie Jean King Cup
ANTALYA (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben ook de tweede ontmoeting in de Billie Jean King Cup gewonnen. Het team van captain Elise Tamaëla was in groep 1 met 2-1 te sterk voor gastland Turkije. Bibiane Schoofs en Suzan Lamens haalden het beslissende punt binnen in het dubbelspel.
Lamens had Nederland op voorsprong gezet door een zege op Çagla Büyükakçay in drie sets: 6-4 2-6 6-0. Zeynep Sonmez zette Turkije daarna op gelijke hoogte door in twee sets af te rekenen met Lesley Pattinama-Kerkhove (6-3 6-3). In de afsluitende dubbelpartij hadden Schoofs en Lamens weinig te duchten van Berfu Cengiz en Ipek Oz. Ze wonnen in twee sets met 6-0 6-1.
De tennissters van Tamaëla waren de groepsfase begonnen met een 3-0-overwinning op Letland. Het team van Turkije had in de eerste wedstrijd Egypte met 2-1 verslagen.
Nederland speelt in Antalya verder tegen Hongarije en Egypte. Voor de Nederlandse ploeg is het doel om terug te keren naar de hoogste klasse van het landentoernooi. De twee poulewinnaars in groep 1 van de Europees/Afrikaanse zone doen eind dit jaar mee aan de play-offs van de wereldgroep, net als de winnaar van een duel tussen de nummers 2. Arantxa Rus, Arianne Hartono en Eva Vedder hebben zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden in Antalya.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
4 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
21 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden