Tennissters verslaan na zege Lamens op Ostapenko ook Letland
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben in Portugal ook het tweede groepsduel voor de play-offs van de Billie Jean King Cup gewonnen. Nadat Suzan Lamens met een knappe zege op Jelena Ostapenko de stand in het duel met Letland had gelijkgetrokken, was ze met Demi Schuurs in het beslissende dubbelspel ook te sterk voor Ostapenko en Darja Semenistaja: 7-6 (3) 6-3.
Het team van captain Elise Tamaëla kwam op achterstand tegen Letland. Vedder, die was opgeroepen als vervanger van de beste Nederlandse tennisster Arantxa Rus, verloor in drie sets van Semenistaja: 6-2 3-6 6-3.
Lamens moest daarna tegen Ostapenko. De 26-jarige Letse, in 2017 winnares van Roland Garros, is de huidige nummer 10 van de wereldranglijst, Lamens de nummer 164. De 24-jarige tennisster was de Letse echter in twee sets de baas: 7-6 (7) 6-4. Eerst won ze de eerste set in een tiebreak met 9-7, nadat ze was teruggekomen van een break achterstand. Daarna pakte ze op 5-4 in de tweede set de winst.
Eén startbewijs
In de afsluitende dubbelpartij wonnen Schuurs en Lamens de eerste set in een tiebreak. In de tweede set maakten ze het af door voor de derde keer de opslagbeurt van de tegenstander te winnen. Op eigen service benutten Schuurs en Lamens het eerste matchpoint.
Oranje speelt in de groepsfase nog tegen gastland Portugal. De wedstrijden voor de play-offs van de wereldgroep worden in drie groepen van vier landen gespeeld. De poulewinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor de play-offs in november. De nummers 2 strijden in een extra competitie om één startbewijs.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
48 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
4 uur geleden