Tennissters verslaan na zege Lamens op Ostapenko ook Letland
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben in Portugal ook het tweede groepsduel voor de play-offs van de Billie Jean King Cup gewonnen. Nadat Suzan Lamens met een knappe zege op Jelena Ostapenko de stand in het duel met Letland had gelijkgetrokken, was ze met Demi Schuurs in het beslissende dubbelspel ook te sterk voor Ostapenko en Darja Semenistaja: 7-6 (3) 6-3.
Het team van captain Elise Tamaëla kwam op achterstand tegen Letland. Vedder, die was opgeroepen als vervanger van de beste Nederlandse tennisster Arantxa Rus, verloor in drie sets van Semenistaja: 6-2 3-6 6-3.
Lamens moest daarna tegen Ostapenko. De 26-jarige Letse, in 2017 winnares van Roland Garros, is de huidige nummer 10 van de wereldranglijst, Lamens de nummer 164. De 24-jarige tennisster was de Letse echter in twee sets de baas: 7-6 (7) 6-4. Eerst won ze de eerste set in een tiebreak met 9-7, nadat ze was teruggekomen van een break achterstand. Daarna pakte ze op 5-4 in de tweede set de winst.
Eén startbewijs
In de afsluitende dubbelpartij wonnen Schuurs en Lamens de eerste set in een tiebreak. In de tweede set maakten ze het af door voor de derde keer de opslagbeurt van de tegenstander te winnen. Op eigen service benutten Schuurs en Lamens het eerste matchpoint.
Oranje speelt in de groepsfase nog tegen gastland Portugal. De wedstrijden voor de play-offs van de wereldgroep worden in drie groepen van vier landen gespeeld. De poulewinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor de play-offs in november. De nummers 2 strijden in een extra competitie om één startbewijs.
Meer uit Sport
TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
22 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
22 uur geleden