Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters verslaan na zege Lamens op Ostapenko ook Letland

Tennissters verslaan na zege Lamens op Ostapenko ook Letland

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben in Portugal ook het tweede groepsduel voor de play-offs van de Billie Jean King Cup gewonnen. Nadat Suzan Lamens met een knappe zege op Jelena Ostapenko de stand in het duel met Letland had gelijkgetrokken, was ze met Demi Schuurs in het beslissende dubbelspel ook te sterk voor Ostapenko en Darja Semenistaja: 7-6 (3) 6-3.

Het team van captain Elise Tamaëla kwam op achterstand tegen Letland. Vedder, die was opgeroepen als vervanger van de beste Nederlandse tennisster Arantxa Rus, verloor in drie sets van Semenistaja: 6-2 3-6 6-3.

Lamens moest daarna tegen Ostapenko. De 26-jarige Letse, in 2017 winnares van Roland Garros, is de huidige nummer 10 van de wereldranglijst, Lamens de nummer 164. De 24-jarige tennisster was de Letse echter in twee sets de baas: 7-6 (7) 6-4. Eerst won ze de eerste set in een tiebreak met 9-7, nadat ze was teruggekomen van een break achterstand. Daarna pakte ze op 5-4 in de tweede set de winst.

Eén startbewijs

In de afsluitende dubbelpartij wonnen Schuurs en Lamens de eerste set in een tiebreak. In de tweede set maakten ze het af door voor de derde keer de opslagbeurt van de tegenstander te winnen. Op eigen service benutten Schuurs en Lamens het eerste matchpoint.

Oranje speelt in de groepsfase nog tegen gastland Portugal. De wedstrijden voor de play-offs van de wereldgroep worden in drie groepen van vier landen gespeeld. De poulewinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor de play-offs in november. De nummers 2 strijden in een extra competitie om één startbewijs.

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

4 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

6 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

8 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

11 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

11 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

13 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

14 uur geleden