Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters verliezen play-off Billie Jean King Cup van Oekraïne

Tennissters verliezen play-off Billie Jean King Cup van Oekraïne

VILNIUS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben de play-off tegen Oekraïne om plaatsing voor de Billie Jean King Cup Qualifiers verloren. Dayana Yastremska was in drie sets te sterk voor Suzan Lamens: 4-6 6-1 7-5. Na de winst, eerder op de dag, van Anhelina Kalinina op Arantxa Rus kwam Oekraïne op een niet meer te achterhalen 3-1-voorsprong.

Het duel werd gespeeld in Vilnius als gevolg van de oorlogssituatie in Oekraïne.

Zaterdag was Kalinina, de nummer 27 van de wereld, in twee sets (6-2 6-3) te sterk geweest voor Nederlands kampioene Lamens, 218e op de wereldranglijst. Rus bracht de stand weer in evenwicht door winst op Yastremska: 6-3 6-2. Bij Oekraïne ontbrak Elina Svitolina, die haar seizoen wegens een voetblessure eerder had afgesloten.

Beslissend vijfde duel

Lamens moest winnen van Yastremska om een beslissend vijfde duel (een dubbel) af te dwingen. De speelster uit Berkel en Rodenrijs kwam in de eerste set al snel met 3-0 voor. Bij 5-4 op de eigen opslag was het bij het tweede setpoint raak. In de tweede set had ze meteen kansen op een break, maar Lamens verzuimde de kansen te benutten en raakte vervolgens het initiatief kwijt. Yastremska liep uit naar 5-1 en pakte overtuigend de tweede set.

In de derde set slaagden beide speelsters er tot 3-3 niet in een opslaggame te winnen. Lamens was de eerste die dat wel lukte waarmee ze op een 4-3-voorsprong kwam. Maar ze raakte dat voordeel kwijt en bij 5-4 mocht Yastremska voor de winst gaan serveren. Ook die opslaggame ging verloren. Maar na een dubbele fout was een nieuwe achterstand (5-6) voor Lamens een feit. Bij 40-30 kreeg Yastremska haar eerste wedstrijdpunt. Die benutte de Oekraïense aan het einde van een partij die bijna tweeënhalf uur duurde.

Meer uit Sport

Rybakina verslaat Swiatek bij WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.

18 minuten geleden
Honkballer Rafaela ontvangt Golden Glove als beste midvelder

NEW YORK (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela van Boston Red Sox is uitgeroepen tot beste midvelder in de American League van de MLB. Het is de eerste keer dat de 25-jarige Curaçaoënaar de zogenoemde Golden Glove ontvangt.

39 minuten geleden
Kipchoge plant marathons op alle continenten, ook Antarctica

NEW YORK (ANP) - Marathonlegende Eliud Kipchoge heeft ambitieuze hardloopplannen voor de komende twee jaar. De bijna 41-jarige Keniaan wil marathons lopen op zeven continenten, inclusief Antarctica. De tweevoudig winnaar van olympisch goud onthulde zijn plannen na de marathon van New York.

4 uur geleden
Matthews (35) fietst nog twee jaar door: voel me 25

MELBOURNE (ANP) - De Australiër Michael Matthews gaat nog zeker twee seizoenen door. De 35-jarige renner heeft zijn contract bij Team Jayco AlUla verlengd tot en met 2027, meldde de Australische WorldTour-formatie.

4 uur geleden
Sinner en Alcaraz in voorbereiding op Australian Open naar Seoul

SEOUL (ANP/AFP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz spelen in aanloop naar de Australian Open een demonstratiewedstrijd. De Italiaan en de Spanjaard nemen het op 10 januari in de buurt van Seoul in Zuid-Korea tegen elkaar op in de 'Hyundai Card Super Match'. "Voor tennisfans uit eigen land is dit de eerste kans om de twee hoogstgeplaatste spelers tegen elkaar te zien strijden", melden de organisatoren maandag.

8 uur geleden
Coste (101) overleden, was oudste nog levende olympisch kampioen

PARIJS (ANP/AFP) - Met de dood van Charles Coste is donderdag de oudste nog levende olympisch kampioen op 101-jarige leeftijd overleden. Dat maakte Marina Ferrari, de Franse minister van Sport, zondag bekend op X. Oud-wielrenner Coste veroverde op de Spelen van Londen 1948 het goud op de ploegenachtervolging.

20 uur geleden
Wennemars beleeft topweekend met pr's en eerste Nederlandse titel

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars is het olympische schaatsseizoen beter dan ooit begonnen. De 23-jarige schaatser van Team Essent verbeterde zichzelf op alle drie de afstanden die hij reed en veroverde zijn eerste Nederlandse titel bij de senioren op de 1000 meter. "Het is voor nu leuk", relativeerde hij deze prestaties ook in dit seizoen.

20 uur geleden