Tennissters verliezen play-off Billie Jean King Cup van Oekraïne
VILNIUS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben de play-off tegen Oekraïne om plaatsing voor de Billie Jean King Cup Qualifiers verloren. Dayana Yastremska was in drie sets te sterk voor Suzan Lamens: 4-6 6-1 7-5. Na de winst, eerder op de dag, van Anhelina Kalinina op Arantxa Rus kwam Oekraïne op een niet meer te achterhalen 3-1-voorsprong.
Het duel werd gespeeld in Vilnius als gevolg van de oorlogssituatie in Oekraïne.
Zaterdag was Kalinina, de nummer 27 van de wereld, in twee sets (6-2 6-3) te sterk geweest voor Nederlands kampioene Lamens, 218e op de wereldranglijst. Rus bracht de stand weer in evenwicht door winst op Yastremska: 6-3 6-2. Bij Oekraïne ontbrak Elina Svitolina, die haar seizoen wegens een voetblessure eerder had afgesloten.
Beslissend vijfde duel
Lamens moest winnen van Yastremska om een beslissend vijfde duel (een dubbel) af te dwingen. De speelster uit Berkel en Rodenrijs kwam in de eerste set al snel met 3-0 voor. Bij 5-4 op de eigen opslag was het bij het tweede setpoint raak. In de tweede set had ze meteen kansen op een break, maar Lamens verzuimde de kansen te benutten en raakte vervolgens het initiatief kwijt. Yastremska liep uit naar 5-1 en pakte overtuigend de tweede set.
In de derde set slaagden beide speelsters er tot 3-3 niet in een opslaggame te winnen. Lamens was de eerste die dat wel lukte waarmee ze op een 4-3-voorsprong kwam. Maar ze raakte dat voordeel kwijt en bij 5-4 mocht Yastremska voor de winst gaan serveren. Ook die opslaggame ging verloren. Maar na een dubbele fout was een nieuwe achterstand (5-6) voor Lamens een feit. Bij 40-30 kreeg Yastremska haar eerste wedstrijdpunt. Die benutte de Oekraïense aan het einde van een partij die bijna tweeënhalf uur duurde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
41 minuten geledenKOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.
1 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP) - De Australische zwemmer Cameron McEvoy heeft het zeventien jaar oude wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. De Australiër was in een wedstrijd in het Chinese Shenzhen met 20,88 seconden 0,03 seconde sneller dan het oude record, dat de Braziliaan Cesar Cielo in het tijdperk van de snelle zwempakken in 2009 had neergezet.
1 uur geledenHINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley vertrekt na elf maanden als teambaas van de Formule 1-renstal Audi. De 58-jarige Brit vertrekt om persoonlijke redenen per direct, meldt het team. Mattia Binotto, projectmanager van Audi F1, neemt de taken van de teambaas voorlopig waar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
6 uur geleden