Tennissters verliezen play-off Billie Jean King Cup van Oekraïne
VILNIUS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben de play-off tegen Oekraïne om plaatsing voor de Billie Jean King Cup Qualifiers verloren. Dayana Yastremska was in drie sets te sterk voor Suzan Lamens: 4-6 6-1 7-5. Na de winst, eerder op de dag, van Anhelina Kalinina op Arantxa Rus kwam Oekraïne op een niet meer te achterhalen 3-1-voorsprong.
Het duel werd gespeeld in Vilnius als gevolg van de oorlogssituatie in Oekraïne.
Zaterdag was Kalinina, de nummer 27 van de wereld, in twee sets (6-2 6-3) te sterk geweest voor Nederlands kampioene Lamens, 218e op de wereldranglijst. Rus bracht de stand weer in evenwicht door winst op Yastremska: 6-3 6-2. Bij Oekraïne ontbrak Elina Svitolina, die haar seizoen wegens een voetblessure eerder had afgesloten.
Beslissend vijfde duel
Lamens moest winnen van Yastremska om een beslissend vijfde duel (een dubbel) af te dwingen. De speelster uit Berkel en Rodenrijs kwam in de eerste set al snel met 3-0 voor. Bij 5-4 op de eigen opslag was het bij het tweede setpoint raak. In de tweede set had ze meteen kansen op een break, maar Lamens verzuimde de kansen te benutten en raakte vervolgens het initiatief kwijt. Yastremska liep uit naar 5-1 en pakte overtuigend de tweede set.
In de derde set slaagden beide speelsters er tot 3-3 niet in een opslaggame te winnen. Lamens was de eerste die dat wel lukte waarmee ze op een 4-3-voorsprong kwam. Maar ze raakte dat voordeel kwijt en bij 5-4 mocht Yastremska voor de winst gaan serveren. Ook die opslaggame ging verloren. Maar na een dubbele fout was een nieuwe achterstand (5-6) voor Lamens een feit. Bij 40-30 kreeg Yastremska haar eerste wedstrijdpunt. Die benutte de Oekraïense aan het einde van een partij die bijna tweeënhalf uur duurde.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
4 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
22 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden