Tennissters strijden in Den Bosch met Spanje om deelname Finals
DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissters strijden vrijdag en zaterdag met Spanje om deelname aan de Billie Jean King Cup Finals. De ontmoeting wordt gespeeld op een indoor gravelbaan in Den Bosch.
De wedstrijden in de Maaspoort beginnen vrijdag om 14.00 uur. Arantxa Rus neemt het in de eerste partij van de dag op tegen Nuria Párrizas Díaz, vervolgens treft Lesley Pattinama-Kerkhove Sara Sorribes Tormo.
Spanje kan niet beschikken over de twee beste speelsters van het land. Garbiñe Muguruza meldde zich vorige maand al af voor de ontmoeting in Brabant en enkele dagen geleden maakte ook Paula Badosa bekend dat ze niet meedoet.
Nederland kan zich voor het eerst plaatsen voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup, de nieuwe versie van de Fed Cup.
Bij de Nederlandse ploeg debuteert Elise Tamaëla als captain. Zij heeft de functie overgenomen van Paul Haarhuis, die nog wel verantwoordelijk is voor het Daviscup-team.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
1 dag geleden