Tennissters strijden in Den Bosch met Spanje om deelname Finals
DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissters strijden vrijdag en zaterdag met Spanje om deelname aan de Billie Jean King Cup Finals. De ontmoeting wordt gespeeld op een indoor gravelbaan in Den Bosch.
De wedstrijden in de Maaspoort beginnen vrijdag om 14.00 uur. Arantxa Rus neemt het in de eerste partij van de dag op tegen Nuria Párrizas Díaz, vervolgens treft Lesley Pattinama-Kerkhove Sara Sorribes Tormo.
Spanje kan niet beschikken over de twee beste speelsters van het land. Garbiñe Muguruza meldde zich vorige maand al af voor de ontmoeting in Brabant en enkele dagen geleden maakte ook Paula Badosa bekend dat ze niet meedoet.
Nederland kan zich voor het eerst plaatsen voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup, de nieuwe versie van de Fed Cup.
Bij de Nederlandse ploeg debuteert Elise Tamaëla als captain. Zij heeft de functie overgenomen van Paul Haarhuis, die nog wel verantwoordelijk is voor het Daviscup-team.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
43 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
3 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
13 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
14 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
15 uur geleden