Tennissters Slovenië naar halve finale Billie Jean King Cup
SEVILLA (ANP) - De tennissters van Slovenië hebben zich geplaatst voor de halve finales van de Billie Jean King Cup. De Sloveense vrouwen verloren in Sevilla hun tweede groepswedstrijd tegen Kazachstan (1-2), maar deden genoeg om door te gaan.
Kaja Juvan zette Slovenië tegen Kazachstan op voorsprong met een eenvoudige zege op Anna Danilina: 6-1 6-0. Tamara Zidansek won vervolgens de eerste set tegen Yulia Putintseva met 6-2, waarmee de groepswinst en plaatsing voor de halve finales een feit was. Ze verloor daarna de tweede set met dezelfde cijfers en gaf op met een blessure. Kazachstan won het afsluitende dubbelspel met 2-6 6-4 10-7.
Slovenië, dat eerder met 2-1 had gewonnen van Australië, treft in de halve finales Italië. De Italiaanse vrouwen verzekerden zich donderdag van een plaats in de halve eindstrijd met een 2-0-zege op Duitsland.
Canada heeft zich eveneens gekwalificeerd voor de halve finales van het landentoernooi dat de opvolger is van de Fed Cup. Hun tegenstander in de halve finale komt uit de wedstrijd tussen Tsjechië en de Verenigde Staten, die later op vrijdag op het programma staat.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
15 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
23 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden