Tennissters Siniakova en Townsend winnen dubbelspel Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennissters Katerina Siniakova en Taylor Townsend hebben het dubbelspel bij de vrouwen op Wimbledon gewonnen. De Tsjechische en de Amerikaanse waren in twee tiebreaks te sterk voor de Canadese Gabriela Dabrowski en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland: 7-6 (5) 7-6 (1).
Voor de 28-jarige Siniakova was het de negende titel op een grandslamtoernooi. Ze won met haar landgenote Barbora Krejcikova het dubbelspel in Londen ook al in 2018 en 2022. Krejcikova veroverde eerder op de dag de titel in het enkelspel na een gewonnen finale tegen de Italiaanse Jasmine Paolini. Siniakova won vorige maand ook het dubbelspel op Roland Garros, met de Amerikaanse Coco Gauff.
Bij de mannen ging de titel in het dubbelspel naar de Brit Henry Patten en de Fin Harri Heliovaara. Zij versloegen de Australiërs Max Purcell en Jordan Thompson na drie lange tiebreaks: 6-7 (7) 7-6 (8) 7-6 (9). De wedstrijd werd beëindigd zonder een enkele break.
Het was de eerste grandslamtitel voor Patten en Heliovaara, die pas drie maanden een koppel vormen. Het ongeplaatste duo poetste tijdens de tweede set drie matchpoints weg.
Meer uit Sport
BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
12 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
18 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
20 uur geleden