Tennissters Rus en Pattinama-Kerkhove in actie op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Op de eerste tennisdag op het 'heilige' gras van Wimbledon in Londen komen twee Nederlanders in actie. Het gaat om Arantxa Rus en Lesley Pattinama-Kerkhove. Rus neemt het op baan 12 op tegen de Griekse Maria Sakkari, de nummer 15 van de plaatsingslijst. Zij spelen het vierde duel op deze baan waar rond het middaguur (Nederlandse tijd) de eerste partij begint.
Pattinama-Kerkhove komt uit tegen de Russische routinier Svetlana Koeznetsova, de voormalige nummer 3 van de wereld en winnares van twee grandslamtitels. De Russin won de US Open in 2004 en zegevierde vijf jaar later op Roland Garros. Koeznetsova is nu de nummer 38 van de wereld, Pattinama-Kerkhove staat op plek 175. Zij spelen de eerste partij op baan 14.
Novak Djokovic, de titelverdediger bij de mannen, opent maandagmiddag het programma op het centercourt. De nummer 1 van de wereld neemt het op tegen de 19-jarige Brit Jack Draper.
Kiki Bertens, qualifier Tallon Griekspoor en 'lucky loser' Botic van de Zandschulp spelen dinsdag in de eerste ronde.
Meer uit Sport
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal keert na de uitschakeling tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal woensdagavond rond 22.50 uur al terug op Schiphol. Dat meldt voetbalbond KNVB. Aanvankelijk zou de selectie van de vertrekkende bondscoach Ronald Koeman donderdag om 01.30 uur landen.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.
11 uur geleden