Tennissters Rus en Pattinama-Kerkhove in actie op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Op de eerste tennisdag op het 'heilige' gras van Wimbledon in Londen komen twee Nederlanders in actie. Het gaat om Arantxa Rus en Lesley Pattinama-Kerkhove. Rus neemt het op baan 12 op tegen de Griekse Maria Sakkari, de nummer 15 van de plaatsingslijst. Zij spelen het vierde duel op deze baan waar rond het middaguur (Nederlandse tijd) de eerste partij begint.
Pattinama-Kerkhove komt uit tegen de Russische routinier Svetlana Koeznetsova, de voormalige nummer 3 van de wereld en winnares van twee grandslamtitels. De Russin won de US Open in 2004 en zegevierde vijf jaar later op Roland Garros. Koeznetsova is nu de nummer 38 van de wereld, Pattinama-Kerkhove staat op plek 175. Zij spelen de eerste partij op baan 14.
Novak Djokovic, de titelverdediger bij de mannen, opent maandagmiddag het programma op het centercourt. De nummer 1 van de wereld neemt het op tegen de 19-jarige Brit Jack Draper.
Kiki Bertens, qualifier Tallon Griekspoor en 'lucky loser' Botic van de Zandschulp spelen dinsdag in de eerste ronde.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
3 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
4 uur geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
4 uur geleden