Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters Oranje 2-1 achter na nederlaag Pattinama-Kerkhove

Tennissters Oranje 2-1 achter na nederlaag Pattinama-Kerkhove

DEN BOSCH (ANP) - Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove heeft het Nederlands vrouwenteam niet aan een punt kunnen helpen in de confrontatie met China in de Billie Jean King Cup. De Zeeuwse verloor in drie sets van Xiyu Wang (3-6 7-5 4-6), waardoor Oranje op een 2-1-achterstand is gekomen. Op Arantxa Rus rust nu de zware taak later zaterdag de stand in het vierde enkelspel gelijk te trekken.

Het team van captain Paul Haarhuis incasseerde een tegenvaller bij aanvang van de tweede speeldag op het gravel van de Maaspoort in Den Bosch. Kopvrouw Kiki Bertens meldde zich af voor het derde enkelspel. De nummer 11 van de wereld had toch weer last gekregen van haar achillespees na de partij van vrijdag, die ze won van Xinyu Wang.

Pattinama-Kerkhove nam haar plek over, maar de 29-jarige nummer 179 van de wereld had grote moeite om erin te komen. Ze leverde al vroeg in de set een servicegame in en kwam die niet meer te boven. Hetzelfde spelverloop leek zich te herhalen in de tweede set, maar dit keer slaagde Pattinama er wel in terug te komen van een vroege break achter. Bij een stand van 5-4 achter wist de Nederlandse terug te breken en door te pakken. In het derde bedrijf kreeg ze kansen om de partij in haar voordeel om te buigen, maar de Chinese beet van zich af en wist dankzij haar sterke service de beslissende set toch te winnen.

Pattinama kreeg geen grip op de service van Wang, zei ze na afloop bij Ziggo Sport. "Die eerste anderhalve set was ik vrij kansloos. Ik heb in de eerste set geloof ik 4 punten gemaakt op haar service. Door iets meer naar achteren te staan bij haar opslag en zelf met meer afwisseling te serveren kon ik terugkomen in de wedstrijd en ik had in de derde set denk ik de betere kansen. Maar ze redde zich eruit met een paar ongelooflijke returns."

De Billie Jean King Cup is de opvolger van de Fed Cup. De wedstrijd tegen China is een play-off. De winnaar van de ontmoeting mag zich via de zogeheten qualifiers proberen te plaatsen voor het eindtoernooi in 2022 in Boedapest.

Meer uit Sport

Griekspoor naar laatste acht op tennistoernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.

9 uur geleden
Schaatser De Boo heeft vrede met zilver na bijna perfecte race

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.

11 uur geleden
Wennemars zwaar aangeslagen na 'onmogelijke' herkansing op 1000 m

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.

12 uur geleden
De Boo bezorgt Nederland op 1000 meter tweede zilver op Spelen

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.

13 uur geleden
De Boo voorlopig tweede op 1000 meter, herkansing Wennemars

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.

13 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat derde operatie na beenbreuk

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.

13 uur geleden
Verstappen kijkt terug op 'een goede dag' bij test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.

13 uur geleden