Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters Oranje 2-1 achter na nederlaag Pattinama-Kerkhove

Tennissters Oranje 2-1 achter na nederlaag Pattinama-Kerkhove

DEN BOSCH (ANP) - Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove heeft het Nederlands vrouwenteam niet aan een punt kunnen helpen in de confrontatie met China in de Billie Jean King Cup. De Zeeuwse verloor in drie sets van Xiyu Wang (3-6 7-5 4-6), waardoor Oranje op een 2-1-achterstand is gekomen. Op Arantxa Rus rust nu de zware taak later zaterdag de stand in het vierde enkelspel gelijk te trekken.

Het team van captain Paul Haarhuis incasseerde een tegenvaller bij aanvang van de tweede speeldag op het gravel van de Maaspoort in Den Bosch. Kopvrouw Kiki Bertens meldde zich af voor het derde enkelspel. De nummer 11 van de wereld had toch weer last gekregen van haar achillespees na de partij van vrijdag, die ze won van Xinyu Wang.

Pattinama-Kerkhove nam haar plek over, maar de 29-jarige nummer 179 van de wereld had grote moeite om erin te komen. Ze leverde al vroeg in de set een servicegame in en kwam die niet meer te boven. Hetzelfde spelverloop leek zich te herhalen in de tweede set, maar dit keer slaagde Pattinama er wel in terug te komen van een vroege break achter. Bij een stand van 5-4 achter wist de Nederlandse terug te breken en door te pakken. In het derde bedrijf kreeg ze kansen om de partij in haar voordeel om te buigen, maar de Chinese beet van zich af en wist dankzij haar sterke service de beslissende set toch te winnen.

Pattinama kreeg geen grip op de service van Wang, zei ze na afloop bij Ziggo Sport. "Die eerste anderhalve set was ik vrij kansloos. Ik heb in de eerste set geloof ik 4 punten gemaakt op haar service. Door iets meer naar achteren te staan bij haar opslag en zelf met meer afwisseling te serveren kon ik terugkomen in de wedstrijd en ik had in de derde set denk ik de betere kansen. Maar ze redde zich eruit met een paar ongelooflijke returns."

De Billie Jean King Cup is de opvolger van de Fed Cup. De wedstrijd tegen China is een play-off. De winnaar van de ontmoeting mag zich via de zogeheten qualifiers proberen te plaatsen voor het eindtoernooi in 2022 in Boedapest.

Meer uit Sport

Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

2 uur geleden
Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

10 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

10 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

12 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

12 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

12 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

13 uur geleden