Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters op achterstand tegen Spanje na nederlaag Rus

Tennissters op achterstand tegen Spanje na nederlaag Rus

DEN BOSCH (ANP) - Het is Arantxa Rus niet gelukt de Nederlandse tennissters op voorsprong te zetten in de Billie Jean King Cup-ontmoeting met Spanje. De kopvrouw van Oranje, de nummer 74 van de wereld, moest op de gravelbaan in Den Bosch met 6-2 7-6 (4) haar meerdere erkennen in de Spaanse Nuria Párrizas Díaz, de mondiale nummer 55.

De 31-jarige Rus gaf in de tweede set een 5-1-voorsprong uit handen. In de tiebreak benutte Párrizas Díaz na een uur en 34 minuten haar derde wedstrijdpunt nadat een forehand van Rus tegen de netband was gekomen en niet over het net was gevallen.

In de eerste set verloor Rus direct haar eerste servicegame, maar ze kwam terug tot 2-2. Vervolgens moest ze de vier daaropvolgende games aan de taaie Párrizas Díaz laten. De partij leek te kantelen in de tweede set, maar de agressief spelende Rus wist net geen derde set af te dwingen. Op de beslissende momenten produceerde ze te veel onnodige fouten, vooral met haar forehand. Ook sloeg ze vier dubbele fouten, veelal op belangrijke punten.

Finals

De partij van Rus betekende het debuut van captain Elise Tamaëla, die Paul Haarhuis heeft opgevolgd. Tamaëla was de coach van Kiki Bertens, die eind vorig jaar haar loopbaan beëindigde.

In de tweede partij op vrijdag neemt Lesley Pattinama-Kerkhove het op tegen Sara Sorribes Tormo, de kopvrouw van Spanje. Zaterdag volgen dan, indien noodzakelijk, nog twee enkelspelen en een dubbelspel. Spanje kan in Brabant niet beschikken over topspeelsters Garbiñe Muguruza en Paula Badosa, die zich beiden hebben afgemeld.

De inzet van de ontmoeting in Den Bosch is deelname aan de Billie Jean King Cup Finals. Nederland deed nog nooit mee aan het eindtoernooi van het landenevenement, de opvolger van de Fed Cup.

Meer uit Sport

Verstappen meteen circuit op tijdens eerste F1-testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.

36 minuten geleden
Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

11 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

13 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

14 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

15 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

17 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

17 uur geleden