Tennissters op achterstand tegen Spanje na nederlaag Rus
DEN BOSCH (ANP) - Het is Arantxa Rus niet gelukt de Nederlandse tennissters op voorsprong te zetten in de Billie Jean King Cup-ontmoeting met Spanje. De kopvrouw van Oranje, de nummer 74 van de wereld, moest op de gravelbaan in Den Bosch met 6-2 7-6 (4) haar meerdere erkennen in de Spaanse Nuria Párrizas Díaz, de mondiale nummer 55.
De 31-jarige Rus gaf in de tweede set een 5-1-voorsprong uit handen. In de tiebreak benutte Párrizas Díaz na een uur en 34 minuten haar derde wedstrijdpunt nadat een forehand van Rus tegen de netband was gekomen en niet over het net was gevallen.
In de eerste set verloor Rus direct haar eerste servicegame, maar ze kwam terug tot 2-2. Vervolgens moest ze de vier daaropvolgende games aan de taaie Párrizas Díaz laten. De partij leek te kantelen in de tweede set, maar de agressief spelende Rus wist net geen derde set af te dwingen. Op de beslissende momenten produceerde ze te veel onnodige fouten, vooral met haar forehand. Ook sloeg ze vier dubbele fouten, veelal op belangrijke punten.
Finals
De partij van Rus betekende het debuut van captain Elise Tamaëla, die Paul Haarhuis heeft opgevolgd. Tamaëla was de coach van Kiki Bertens, die eind vorig jaar haar loopbaan beëindigde.
In de tweede partij op vrijdag neemt Lesley Pattinama-Kerkhove het op tegen Sara Sorribes Tormo, de kopvrouw van Spanje. Zaterdag volgen dan, indien noodzakelijk, nog twee enkelspelen en een dubbelspel. Spanje kan in Brabant niet beschikken over topspeelsters Garbiñe Muguruza en Paula Badosa, die zich beiden hebben afgemeld.
De inzet van de ontmoeting in Den Bosch is deelname aan de Billie Jean King Cup Finals. Nederland deed nog nooit mee aan het eindtoernooi van het landenevenement, de opvolger van de Fed Cup.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
17 uur geleden