Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters naar play-offs voor promotie naar wereldgroep

Tennissters naar play-offs voor promotie naar wereldgroep

ANTALYA (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben zich geplaatst voor de play-offs voor promotie naar de wereldgroep. Suzan Lamens en Demi Schuurs boekten een beslissende zege in het dubbelspel. Zo werd Servië met 2-1 verslagen in de Billie Jean King Cup.

Lamens en Schuurs versloegen Olga Danilović en Katarina Kozarov met 7-5 7-6 (3) in Antalya. Lamens won ook in het enkelspel van Lola Radivojević: 7-6 (4) 6-0. Vervolgens verloor Lesley Pattinama van Danilović; 2-6 6-7 (5).

De Nederlandse tennissters grepen afgelopen week naast directe promotie naar de wereldgroep na een nederlaag tegen Hongarije (3-0). De ploeg van captain Elise Tamaëla krijgt nu een herkansing in de play-offs die in november van dit jaar worden afgewerkt.

Play-offs van de wereldgroep

Oranje streed in Antalya met een gedevalueerd team om promotie naar de play-offs van de wereldgroep. Arantxa Rus was er niet bij in de badplaats en ook Arianne Hartono ontbrak. Beiden spelen liever toernooien om punten voor de wereldranglijst te verzamelen.

Tamaëla betreurt de afmeldingen van Rus en Hartono. "Ik vind het echt heel jammer dat steeds vaker de individuele carrières boven zo'n week worden verkozen", zei de captain vlak voor het begin van de Billie Jean King Cup. "Toen ik zelf nog speelde, wilde ik altijd heel graag voor Nederland spelen. Dat vond ik altijd heel erg bijzonder, of het nou in Antalya was of thuis tegen Spanje."

Meer uit Sport

'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

33 minuten geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

6 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

9 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

11 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

12 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

12 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

12 uur geleden