Tennissters naar play-offs voor promotie naar wereldgroep
ANTALYA (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben zich geplaatst voor de play-offs voor promotie naar de wereldgroep. Suzan Lamens en Demi Schuurs boekten een beslissende zege in het dubbelspel. Zo werd Servië met 2-1 verslagen in de Billie Jean King Cup.
Lamens en Schuurs versloegen Olga Danilović en Katarina Kozarov met 7-5 7-6 (3) in Antalya. Lamens won ook in het enkelspel van Lola Radivojević: 7-6 (4) 6-0. Vervolgens verloor Lesley Pattinama van Danilović; 2-6 6-7 (5).
De Nederlandse tennissters grepen afgelopen week naast directe promotie naar de wereldgroep na een nederlaag tegen Hongarije (3-0). De ploeg van captain Elise Tamaëla krijgt nu een herkansing in de play-offs die in november van dit jaar worden afgewerkt.
Play-offs van de wereldgroep
Oranje streed in Antalya met een gedevalueerd team om promotie naar de play-offs van de wereldgroep. Arantxa Rus was er niet bij in de badplaats en ook Arianne Hartono ontbrak. Beiden spelen liever toernooien om punten voor de wereldranglijst te verzamelen.
Tamaëla betreurt de afmeldingen van Rus en Hartono. "Ik vind het echt heel jammer dat steeds vaker de individuele carrières boven zo'n week worden verkozen", zei de captain vlak voor het begin van de Billie Jean King Cup. "Toen ik zelf nog speelde, wilde ik altijd heel graag voor Nederland spelen. Dat vond ik altijd heel erg bijzonder, of het nou in Antalya was of thuis tegen Spanje."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
20 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
21 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
22 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
23 uur geleden