Tennissters lopen eindtoernooi mis na nederlaag tegen Spanje
DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben zich niet weten te plaatsen voor de Billie Jean King Cup Finals. Arantxa Rus was in Den Bosch in de derde partij met 6-0 6-4 kansloos tegen Sara Sorribes Tormo, waardoor Spanje een onoverbrugbare voorsprong van 3-0 nam in de kwalificatieronde van het landentoernooi.
Oranje begon de dag met een achterstand van 2-0, omdat Rus en Lesley Pattinama-Kerkhove vrijdag al hun wedstrijden in het enkelspel hadden verloren op de gravelbaan in de Maaspoort.
Een dag na haar eerste nederlaag wist Rus, de nummer 74 van de wereld, de ontmoeting geen moment spannend meer te maken. Ze begon matig en won slechts twee van de eerste veertien punten. In de eenzijdige eerste set, die nog geen half uur duurde, wist Rus in totaal slechts tien punten te pakken.
29 onnodige fouten van Rus
In de tweede set kwam Rus van 4-2 terug tot 4-4 en ze leek iets beter in haar ritme te komen. Op 5-4 serveerde ze om in de wedstrijd te blijven en ze nam in die game een voorsprong van 30-0. Op knullige wijze - na een goede service miste ze een uitgelezen kans de bal in de open hoek te slaan - liet ze haar opponente terugkomen tot 30-30 en twee punten later zat de wedstrijd erop.
Rus noteerde liefst 29 onnodige fouten, tegenover slechts 4 voor haar taaie opponente. De vaste Sorribes Tormo, een typische gravelspecialiste, viel amper op slordigheden te betrappen. Zo nu en dan wist Rus een gaatje te vinden in het sterke verdedigingsspel van de mondiale nummer 49, maar te vaak ging het mis. Zo ook op het wedstrijdpunt, dat illustratief was voor de hele ontmoeting. Een aanvallende bal van de Nederlandse belandde na een lange slagenwisseling net naast de lijn.
Play-offs
Door de nederlaag is Nederland veroordeeld tot de play-offs, op 11 en 12 november van dit jaar. Dan kan Oranje zich weer plaatsen voor de kwalificatieronde om deelname aan de volgende Finals af te dwingen. Spanje kon in Den Bosch niet beschikken over topspeelsters Garbiñe Muguruza en Paula Badosa.
Bij het Nederlandse Billie Jean King Cup-team maakte Elise Tamaëla haar debuut als captain. Zij volgde Paul Haarhuis op. Het was voor de Nederlandse ploeg de eerste wedstrijd zonder Kiki Bertens, die vorig jaar haar loopbaan beëindigde.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
5 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
20 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
23 uur geleden