Tennissters lopen eindtoernooi mis na nederlaag tegen Spanje
DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben zich niet weten te plaatsen voor de Billie Jean King Cup Finals. Arantxa Rus was in Den Bosch in de derde partij met 6-0 6-4 kansloos tegen Sara Sorribes Tormo, waardoor Spanje een onoverbrugbare voorsprong van 3-0 nam in de kwalificatieronde van het landentoernooi.
Oranje begon de dag met een achterstand van 2-0, omdat Rus en Lesley Pattinama-Kerkhove vrijdag al hun wedstrijden in het enkelspel hadden verloren op de gravelbaan in de Maaspoort.
Een dag na haar eerste nederlaag wist Rus, de nummer 74 van de wereld, de ontmoeting geen moment spannend meer te maken. Ze begon matig en won slechts twee van de eerste veertien punten. In de eenzijdige eerste set, die nog geen half uur duurde, wist Rus in totaal slechts tien punten te pakken.
29 onnodige fouten van Rus
In de tweede set kwam Rus van 4-2 terug tot 4-4 en ze leek iets beter in haar ritme te komen. Op 5-4 serveerde ze om in de wedstrijd te blijven en ze nam in die game een voorsprong van 30-0. Op knullige wijze - na een goede service miste ze een uitgelezen kans de bal in de open hoek te slaan - liet ze haar opponente terugkomen tot 30-30 en twee punten later zat de wedstrijd erop.
Rus noteerde liefst 29 onnodige fouten, tegenover slechts 4 voor haar taaie opponente. De vaste Sorribes Tormo, een typische gravelspecialiste, viel amper op slordigheden te betrappen. Zo nu en dan wist Rus een gaatje te vinden in het sterke verdedigingsspel van de mondiale nummer 49, maar te vaak ging het mis. Zo ook op het wedstrijdpunt, dat illustratief was voor de hele ontmoeting. Een aanvallende bal van de Nederlandse belandde na een lange slagenwisseling net naast de lijn.
Play-offs
Door de nederlaag is Nederland veroordeeld tot de play-offs, op 11 en 12 november van dit jaar. Dan kan Oranje zich weer plaatsen voor de kwalificatieronde om deelname aan de volgende Finals af te dwingen. Spanje kon in Den Bosch niet beschikken over topspeelsters Garbiñe Muguruza en Paula Badosa.
Bij het Nederlandse Billie Jean King Cup-team maakte Elise Tamaëla haar debuut als captain. Zij volgde Paul Haarhuis op. Het was voor de Nederlandse ploeg de eerste wedstrijd zonder Kiki Bertens, die vorig jaar haar loopbaan beëindigde.
Meer uit Sport
XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en een gebroken nekwervel overgehouden aan zijn valpartij in de achtste etappe van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates zaterdagavond bekendgemaakt via X. De Sloveense wereldkampioen viel zaterdag in een vlakke etappe in de rode leiderstrui en moest de koers verlaten.
13 minuten geledenXERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Xan de Waard (30) heeft haar hockeycarrière niet kunnen afsluiten met een vierde wereldtitel. De middenvelder verloor met de hockeysters van Oranje de WK-finale van Argentinië na shoot-outs. "Ik denk dat we op bluf hebben verloren", concludeerde De Waard achteraf.
2 uur geledenXERACO (ANP) - Bryan Coquard heeft zaterdag de achtste etappe van de Vuelta gewonnen. De Franse renner van Cofidis was de beste in de massasprint in Xeraco, een kustplaats ten zuiden van Valencia. De Deen Mads Pedersen werd tweede, voor Jordi Meeus uit België.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn er niet in geslaagd om de vierde wereldtitel op rij te veroveren. In de WK-finale in het Wagener Stadion verloor de ploeg van bondscoach Raoul Ehren na shoot-outs van Argentinië. Na de reguliere speeltijd stond het nog 1-1.
3 uur geleden