Tennissters lopen eindtoernooi mis na nederlaag tegen Spanje
DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben zich niet weten te plaatsen voor de Billie Jean King Cup Finals. Arantxa Rus was in Den Bosch in de derde partij met 6-0 6-4 kansloos tegen Sara Sorribes Tormo, waardoor Spanje een onoverbrugbare voorsprong van 3-0 nam in de kwalificatieronde van het landentoernooi.
Oranje begon de dag met een achterstand van 2-0, omdat Rus en Lesley Pattinama-Kerkhove vrijdag al hun wedstrijden in het enkelspel hadden verloren op de gravelbaan in de Maaspoort.
Een dag na haar eerste nederlaag wist Rus, de nummer 74 van de wereld, de ontmoeting geen moment spannend meer te maken. Ze begon matig en won slechts twee van de eerste veertien punten. In de eenzijdige eerste set, die nog geen half uur duurde, wist Rus in totaal slechts tien punten te pakken.
29 onnodige fouten van Rus
In de tweede set kwam Rus van 4-2 terug tot 4-4 en ze leek iets beter in haar ritme te komen. Op 5-4 serveerde ze om in de wedstrijd te blijven en ze nam in die game een voorsprong van 30-0. Op knullige wijze - na een goede service miste ze een uitgelezen kans de bal in de open hoek te slaan - liet ze haar opponente terugkomen tot 30-30 en twee punten later zat de wedstrijd erop.
Rus noteerde liefst 29 onnodige fouten, tegenover slechts 4 voor haar taaie opponente. De vaste Sorribes Tormo, een typische gravelspecialiste, viel amper op slordigheden te betrappen. Zo nu en dan wist Rus een gaatje te vinden in het sterke verdedigingsspel van de mondiale nummer 49, maar te vaak ging het mis. Zo ook op het wedstrijdpunt, dat illustratief was voor de hele ontmoeting. Een aanvallende bal van de Nederlandse belandde na een lange slagenwisseling net naast de lijn.
Play-offs
Door de nederlaag is Nederland veroordeeld tot de play-offs, op 11 en 12 november van dit jaar. Dan kan Oranje zich weer plaatsen voor de kwalificatieronde om deelname aan de volgende Finals af te dwingen. Spanje kon in Den Bosch niet beschikken over topspeelsters Garbiñe Muguruza en Paula Badosa.
Bij het Nederlandse Billie Jean King Cup-team maakte Elise Tamaëla haar debuut als captain. Zij volgde Paul Haarhuis op. Het was voor de Nederlandse ploeg de eerste wedstrijd zonder Kiki Bertens, die vorig jaar haar loopbaan beëindigde.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
9 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
11 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
11 uur geleden