Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters Krejcikova en Siniakova pakken vierde grandslamtitel

Tennissters Krejcikova en Siniakova pakken vierde grandslamtitel

MELBOURNE (ANP) - De Tsjechische tennissters Barbora Krejcikova en Katerina Siniakova hebben de Australian Open in het vrouwendubbel gewonnen. De olympisch kampioenen veroverden in Melbourne hun vierde grandslamtitel als duo.

Krejcikova (26) en Siniakova (25) versloegen in de finale Anna Danilina uit Kazachstan en de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia. Dat ongeplaatste duo won de eerste set via een tiebreak met 7-6 (3), maar daarna trokken de Tsjechische vrouwen de partij naar zich toe: 6-4 6-4.

Vorig jaar stonden Krejcikova en Siniakova ook al in de dubbelfinale in Melbourne, maar toen moesten ze het afleggen tegen de Belgische Elise Mertens en Aryna Sabalenka uit Belarus. Ze wonnen daarna wel Roland Garros en olympisch goud in Tokio. In 2018 waren Krejcikova en Siniakova het beste dubbelkoppel op zowel Roland Garros als Wimbledon.

"We spelen al heel lang samen", zei Krejcikova, de nummer 4 van de wereld die in het enkelspel in de kwartfinales werd uitgeschakeld. "Na al die jaren werken we nog steeds heel, heel goed samen. Ik kijk alweer uit naar ons volgende avontuur." Krejcikova won de Australian Open de afgelopen drie jaar in het gemengd dubbel.

Danilina en Haddad Maia vormen pas sinds kort een duo. Ze wonnen in de aanloop naar de Australian Open het toernooi van Sydney.

Meer uit Sport

Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

3 uur geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

7 uur geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

17 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

19 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

19 uur geleden