Tennissters Krejcikova en Siniakova pakken vierde grandslamtitel
MELBOURNE (ANP) - De Tsjechische tennissters Barbora Krejcikova en Katerina Siniakova hebben de Australian Open in het vrouwendubbel gewonnen. De olympisch kampioenen veroverden in Melbourne hun vierde grandslamtitel als duo.
Krejcikova (26) en Siniakova (25) versloegen in de finale Anna Danilina uit Kazachstan en de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia. Dat ongeplaatste duo won de eerste set via een tiebreak met 7-6 (3), maar daarna trokken de Tsjechische vrouwen de partij naar zich toe: 6-4 6-4.
Vorig jaar stonden Krejcikova en Siniakova ook al in de dubbelfinale in Melbourne, maar toen moesten ze het afleggen tegen de Belgische Elise Mertens en Aryna Sabalenka uit Belarus. Ze wonnen daarna wel Roland Garros en olympisch goud in Tokio. In 2018 waren Krejcikova en Siniakova het beste dubbelkoppel op zowel Roland Garros als Wimbledon.
"We spelen al heel lang samen", zei Krejcikova, de nummer 4 van de wereld die in het enkelspel in de kwartfinales werd uitgeschakeld. "Na al die jaren werken we nog steeds heel, heel goed samen. Ik kijk alweer uit naar ons volgende avontuur." Krejcikova won de Australian Open de afgelopen drie jaar in het gemengd dubbel.
Danilina en Haddad Maia vormen pas sinds kort een duo. Ze wonnen in de aanloop naar de Australian Open het toernooi van Sydney.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
45 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geleden