Tennissters Krejcikova en Siniakova pakken vierde grandslamtitel
MELBOURNE (ANP) - De Tsjechische tennissters Barbora Krejcikova en Katerina Siniakova hebben de Australian Open in het vrouwendubbel gewonnen. De olympisch kampioenen veroverden in Melbourne hun vierde grandslamtitel als duo.
Krejcikova (26) en Siniakova (25) versloegen in de finale Anna Danilina uit Kazachstan en de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia. Dat ongeplaatste duo won de eerste set via een tiebreak met 7-6 (3), maar daarna trokken de Tsjechische vrouwen de partij naar zich toe: 6-4 6-4.
Vorig jaar stonden Krejcikova en Siniakova ook al in de dubbelfinale in Melbourne, maar toen moesten ze het afleggen tegen de Belgische Elise Mertens en Aryna Sabalenka uit Belarus. Ze wonnen daarna wel Roland Garros en olympisch goud in Tokio. In 2018 waren Krejcikova en Siniakova het beste dubbelkoppel op zowel Roland Garros als Wimbledon.
"We spelen al heel lang samen", zei Krejcikova, de nummer 4 van de wereld die in het enkelspel in de kwartfinales werd uitgeschakeld. "Na al die jaren werken we nog steeds heel, heel goed samen. Ik kijk alweer uit naar ons volgende avontuur." Krejcikova won de Australian Open de afgelopen drie jaar in het gemengd dubbel.
Danilina en Haddad Maia vormen pas sinds kort een duo. Ze wonnen in de aanloop naar de Australian Open het toernooi van Sydney.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
5 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen (28) was niet ontevreden over de trainingen bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, maar de Nederlandse coureur zou graag nog wat extra snelheid vinden in zijn Red Bull. "Ik was redelijk tevreden met de auto, het ging best goed, maar we moeten gewoon iets sneller zijn. Het lijkt erop dat we nog wel een gat moeten dichten naar McLaren", zei hij na afloop op het Yas Marina Circuit.
8 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
5 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
8 uur geleden