Tennissters Italië naar halve finales Billie Jean King Cup
SEVILLA (ANP) - De tennissters van Italië hebben zich als eerste geplaatst voor de halve finales van de Billie Jean King Cup. Daarvoor was een 2-0-zege op Duitsland in Sevilla voldoende. Een dag eerder waren de Italiaanse vrouwen al met 2-1 te sterk geweest voor Frankrijk in het landentoernooi dat de opvolger is van de Fed Cup.
Martina Trevisan versloeg Eva Lys in twee sets: 7-6 (6) 6-1. Ook Jasmine Paolini had niet meer dan twee sets (6-3 6-2) nodig tegen Anna-Lena Friedsam. Frankrijk en Duitsland treffen elkaar vrijdag nog, maar alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de halve finales die zaterdag worden gespeeld.
Ook Canada verzekerde zich van een ticket voor de halve finales als winnaar van groep C. Beide singlepartijen tegen Polen, dat het zonder Iga Swiatek moest stellen, werden gewonnen. Eerst was tiener Marina Stakusic in drie sets (4-6 7-5 6-3) te sterk voor Magdalena Frech, waarna Leylah Fernandez in twee sets (6-2 6-3) Magda Linette versloeg.
Vorig jaar ging de eindzege naar Zwitserland, dat in de finale Australië versloeg.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
8 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
9 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
13 uur geleden