Tennissters in Fed Cup naar Den Bosch
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissters spelen hun komende wedstrijd in de Fed Cup in Den Bosch. Oranje gaat op vrijdag 17 en zaterdag 18 april in de Maaspoort op jacht naar een plek in de kwalificatieronde voor de Fed Cup Finals van volgend jaar. Het is nog niet bekend op welke ondergrond de tennissters spelen. Die keuze wordt pas gemaakt zodra de tegenstander bekend is.
"Fijn dat we in april weer voor eigen publiek kunnen spelen", zegt directeur Jacco Eltingh van tennisbond KNLTB. De ploeg van captain Paul Haarhuis verloor begin deze maand in Den Haag met 3-2 van Wit-Rusland, dat zich daardoor plaatste voor de finaleweek van de Fed Cup in Boedapest. Oranje, met Kiki Bertens in de gelederen, moet de play-offs in.
De tennissters treffen daarin in ieder geval een Aziatisch land: China, Taiwan, India, Indonesië, Zuid-Korea of Oezbekistan. Vanwege het coronavirus werden het kwalificatietoernooi voor landen uit Azië en Oceanië uitgesteld naar maart en verplaatst van China naar Dubai.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
59 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
3 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 dag geleden