Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters geloven nog in 'Mirakel van de Maaspoort'

Tennissters geloven nog in 'Mirakel van de Maaspoort'

DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissters geloven na de eerste dag van de Billie Jean King Cup-ontmoeting in Den Bosch nog in een overwinning op Spanje. Oranje kijkt tegen een 2-0-achterstand aan en heeft zaterdag drie overwinningen nodig.

"Ik denk dat iedereen wel zoiets heeft van: shit, we hadden eigenlijk gehoopt op 1-1", zei captain Elise Tamaëla na de eerste twee duels op de gravelbaan in de Maaspoort. "Maar we geloven zeker nog in het 'Mirakel van de Maaspoort'. Het is de Billie Jean King Cup en alles kan nog gebeuren. Al is dit natuurlijk geen ideale uitgangspositie."

Arantxa Rus verloor in de eerste partij van de dag van de Spaanse Nuria Párrizas Díaz (6-2 7-6 (4)), vervolgens moest Lesley Pattinama-Kerkhove met 6-4 6-3 haar meerdere erkennen in Sara Sorribes Tormo.

Gravelbaan

Laatstgenoemde liet in Den Bosch zien een extra gravelspecialiste te zijn. "Van nature vind ik het niet fijn om tegen Spaanse meiden op gravel te spelen. Ik moest zelf het spel maken en dat heb ik echt wel geprobeerd. Maar het kost kracht om dat elk punt opnieuw te doen. Zowel mentaal als fysiek is het zwaar. Want als je gepasseerd wordt of een lobje over je heen krijgt, ga je weer twijfelen. Bijvoorbeeld: wanneer moet ik wel naar het net en wanneer niet? Maar al met al ben ik tevreden met mijn niveau", aldus Pattinama-Kerkhove.

Ondanks dat de nummer 2 van Nederland liever op snelle gravelbanen speelt, werd er gekozen voor een trage gravelbaan. Tamaëla vindt niet dat Spanje daarmee heeft gekregen waarop het hoopte. "Die vraag heb ik al meermaals gehad, maar die keuze heb ik gemaakt", aldus Tamaëla. "Niet van alle speelsters in hun team is gravel de favoriete ondergrond en Arantxa Rus speelt het liefst op gravel. Mensen vragen zich af waarom we op gravel tegen Spanje spelen, maar als je je verdiept in de tegenstandsters dan is het logisch. Nee, ook nu heb ik er geen spijt van."

Meer lef

Zaterdag staan er eerst twee enkelspelen op het programma en indien noodzakelijk brengt het dubbelspel de beslissing. "We moeten de partijen zaterdag met meer lef beginnen en meteen vol het gas erop", aldus Tamaëla.

"We gaan vanavond even zitten in het hotel, de dag bespreken en de dag van morgen doorspreken. Vooral Arantxa zal veel agressiever in de baan moeten spelen, want Sorribes Tormo staat overal en slaat alles terug. We zullen net een stapje eerder moeten zijn."

Tamaëla gaf aan dat ze niet van plan is haar opstelling te veranderen.

Meer uit Sport

Spaanse tennisser Alcaraz eindigt jaar als nummer 1 van de wereld

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.

11 uur geleden
Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

16 uur geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

1 dag geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

1 dag geleden
Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

1 dag geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

1 dag geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

1 dag geleden