Tennissters Gauff en Garcia plaatsen zich voor WTA Finals
GUADALAJARA (ANP) - Tennissters Coco Gauff en Caroline Garcia hebben zich verzekerd van deelname aan de WTA Finals. Het tweetal vergezelt van 31 oktober tot en met 7 november Iga Swiatek, Ons Jabeur en Jessica Pegula. Er zijn nog drie tickets te vergeven voor het toernooi in het Amerikaanse Fort Worth (Texas).
De 18-jarige Gauff is de jongste deelneemster aan het eindejaarstoernooi sinds 2005. Zeventien jaar geleden bereikte Maria Sjarapova als tiener de halve finales. Voor Garcia (29) wordt het in het enkelspel haar tweede deelname aan de WTA Finals. Ook vijf jaar geleden behoorde ze tot de acht beste speelsters van het seizoen.
Aryna Sabalenka maakt ook nog kans op plaatsing, maar de speelster uit Belarus bewees zichzelf een slechte dienst met een nederlaag in Guadalajara. Ze verloor met 6-4 2-6 6-2 van de Russin Ljoedmila Samsonova. Het WTA-toernooi van Guadalajara is het laatste grote toernooi waar punten te verdienen zijn voor de WTA Finals.
Victoria Azarenka uit Belarus schaarde zich ten koste van de Spaanse Paula Badosa bij de laatste zestien. Badosa gaf na de eerste set, met 6-2 gewonnen door Azarenka, ziek op. Badosa staat elfde op de jaarranglijst en kan dus plaatsing voor de Finals vergeten.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
36 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
1 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
5 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
7 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden