Tennissters Fed Cup-team strijden met Wit-Rusland om finaleplek
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse tennissters proberen vrijdag en zaterdag ten koste van Wit-Rusland plaatsing voor het eindtoernooi van de Fed Cup af te dwingen. In de Haagse Sportcampus is een gravelbaan aangelegd.
De Nederlandse captain heeft in Den Haag weer de beschikking over Kiki Bertens, de nummer 8 van de wereld. Bertens kwam sinds april 2017 niet meer in actie voor Nederland, omdat ze de voorkeur gaf aan haar eigen loopbaan.
Bertens opent de ontmoeting om 14.00 uur met een duel met Aljaksandra Sasnovitsj, de mondiale nummer 46. Daarna stuit Arantxa Rus op de Wit-Russische kopvrouw Aryna Sabalenka, die dertiende staat op de wereldranglijst.
Nederland en Wit-Rusland troffen elkaar vier keer eerder en drie ontmoetingen werden door Nederland gewonnen. Twee jaar geleden, tijdens de laatste confrontatie, leed Oranje de enige nederlaag. In Minsk werd het 4-1.
De winnaar plaatst zich voor de Fed Cup Finals, van 14 tot en met 19 april in Boedapest. Aan dat toernooi doen twaalf landen mee.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
4 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
23 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 dag geleden