Tennissters Fed Cup-team strijden met Wit-Rusland om finaleplek
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse tennissters proberen vrijdag en zaterdag ten koste van Wit-Rusland plaatsing voor het eindtoernooi van de Fed Cup af te dwingen. In de Haagse Sportcampus is een gravelbaan aangelegd.
De Nederlandse captain heeft in Den Haag weer de beschikking over Kiki Bertens, de nummer 8 van de wereld. Bertens kwam sinds april 2017 niet meer in actie voor Nederland, omdat ze de voorkeur gaf aan haar eigen loopbaan.
Bertens opent de ontmoeting om 14.00 uur met een duel met Aljaksandra Sasnovitsj, de mondiale nummer 46. Daarna stuit Arantxa Rus op de Wit-Russische kopvrouw Aryna Sabalenka, die dertiende staat op de wereldranglijst.
Nederland en Wit-Rusland troffen elkaar vier keer eerder en drie ontmoetingen werden door Nederland gewonnen. Twee jaar geleden, tijdens de laatste confrontatie, leed Oranje de enige nederlaag. In Minsk werd het 4-1.
De winnaar plaatst zich voor de Fed Cup Finals, van 14 tot en met 19 april in Boedapest. Aan dat toernooi doen twaalf landen mee.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
9 minuten geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
20 uur geleden