Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennissters Canada voor het eerst in finale Billie Jean King Cup

Tennissters Canada voor het eerst in finale Billie Jean King Cup

SEVILLA (ANP) - De tennissters van Canada hebben voor het eerst de finale van het landentoernooi om de Billie Jean King Cup gehaald. De ploeg won in een slopende halve finale met 2-1 van elfvoudig winnaar Tsjechië. Italië is zondag in Sevilla de tegenstander in de eindstrijd.

Uitblinker in de Canadese ploeg was de 21-jarige Leylah Fernandez, die in het enkelspel won van Marketa Vondrousova en daarna nog de energie had om samen met Gabriel Dabrowski in het dubbelspel het benodigde punt voor de zege te behalen.

Tsjechië was de wedstrijd overtuigend begonnen met een zege van Barbora Krejcikova. Ze won met 6-2 6-1 van Marina Stakusic. Fernandez bracht Canada terug in de wedstrijd door in een twee uur durende partij Vondrousova te verslaan in drie sets: 6-2 2-6 6-3. Vrijwel direct daarna stond Fernandez nog eens bijna twee uur op de baan in het beslissende dubbelspel. Zij en Dabrowski wonnen met 7-5 7-6 (3) van Krejcikova en Katerina Siniakova.

De tennissters van Italië versloegen in de halve finales Slovenië met 2-0. Martina Trevisan en Jasmine Paolini brachten via overwinningen in het enkelspel de punten binnen. Trevisan rekende in twee sets af met Kaja Juvan (7-6 (6) 6-3), Paolini versloeg Tamara Zidansk in drie sets (6-2 4-6 6-3). Italië won het landentoernooi vier keer, voor het laatst in 2013.

Meer uit Sport

Turnster Wevers had zichzelf bij EK-rentree 'meer gegund'

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) baalt van haar balkoefening bij de EK in Zagreb. Wevers kwam door een val bij haar acrobatische serie niet verder dan 13,100 punten en staat na drie van de vijf subdivisies al op een vijfde plek.

43 minuten geleden
Werro, rivale van Broeders-Bol, alsnog naar finale 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - De Zwitserse atlete Audrey Werro, rivale van Femke Broeders-Bol, is alsnog toegelaten tot de finale van de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. Dat is een besluit van de wedstrijdjury. De finale is vrijdag.

2 uur geleden
Klaver in Birmingham overtuigend naar derde EK-finale 400 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver kan zich opmaken voor haar derde EK-finale op de 400 meter. De sprintvedette won in Birmingham overtuigend haar race in de halve finales. Ze klokte 49,71, iets boven haar persoonlijk record van 49,58. De finale is zaterdag.

3 uur geleden
Broeders-Bol siert EK-debuut op met finaleplaats op 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is er bij haar EK-debuut op de 800 meter in geslaagd de finale te halen. De Nederlandse topatlete liep in haar halve finale in het Alexander Stadium in Birmingham naar de tweede plaats in een tijd van 1.57,46. De Amersfoortse plaatste zich daarmee direct voor de finale op vrijdagavond,

3 uur geleden
Zwemster Schouten op EK naar halve finales 200 meter schoolslag

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft zich op haar favoriete nummer 200 meter schoolslag geplaatst voor de halve finales van de Europese kampioenschappen. De 25-jarige winnares van olympisch brons zwom in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de zevende tijd in de series: 2.26,69. De Britse Angharad Evans was de snelste met 2.22,66.

5 uur geleden
Shelton tegen Nakashima in finale masterstoernooi Montreal

MONTREAL/TORONTO (ANP) - De finale van het masterstoernooi in het Canadese Montreal gaat tussen de Amerikaanse tennissers Ben Shelton en Brandon Nakashima. Shelton is de titelverdediger van het Canadese masterstoernooi.

8 uur geleden
NOC*NSF komt met overzicht voor besproeien sportvelden

DEN HAAG (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft een actuele kaart gepresenteerd waarop veldsportverenigingen kunnen zien wat de resterende mogelijkheden zijn om velden te besproeien. Sportclubs in het hele land hebben last van de extreme droogte. In veel gevallen geldt een sproeiverbod, soms ook in combinatie met een speelverbod om ernstige schade te voorkomen.

8 uur geleden