Tennissters Bencic en Vondrousova in olympische finale
TOKIO (ANP) - De olympische tennisfinale bij de vrouwen gaat tussen Belinda Bencic en Marketa Vondrousova. De 24-jarige Bencic won in de halve eindstrijd van Elena Rybakina. De Zwitserse versloeg de speelster uit Kazachstan in drie sets: 7-6 (2) 4-6 6-3.
Bencic, die met Viktorija Golubic aan haar zijde ook nog medaillekansen heeft in het dubbelspel, overleefde in de 73 minuten durende eerste set maar liefst 5 setpoints, om alsnog via de tiebreak als winnaar uit de bus te komen. De partij duurde bijna drie uur.
De Tsjechische Vondrousova (22) was donderdag aanzienlijk sneller klaar in het Ariake Tennispark. Ze veegde de Oekraïense Elina Svitolina, als vierde geplaatst, in ruim een uur van de baan met 6-3 en 6-1. Vondrousova schakelde eerder dit toernooi Kiki Bertens en in de kwartfinale toernooifavoriet Naomi Osaka uit.
Vondrousova deed in 2019 voor het eerst van zich spreken op het allerhoogste niveau. Toen haalde ze de finale van het grandslamtoernooi van Roland Garros. De titel was haar niet gegund.
De vrouwenfinales staan in Tokio zaterdag op het programma. Rybakina en Svitolina staan dan tegenover elkaar in de strijd om het brons.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
28 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
16 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
18 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
21 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
22 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
1 dag geleden