Tennissters Badosa en Keys met toernooizeges naar Australian Open
SYDNEY (ANP) - De tennissters Paula Badosa en Madison Keys gaan met een toernooizege op zak naar Melbourne voor de Australian Open. De Spaanse schreef het WTA-toernooi van Sydney op haar naam. Keys was de beste in Adelaide.
De 24-jarige Badosa versloeg de Tsjechische Barbora Krejcikova, de nummer 4 van de wereld, in de finale in drie sets. De beslissing viel in de tiebreak: 6-3 4-6 7-6 (4). Voor de Spaanse nummer 9 van de wereld betekende het haar derde titel op de WTA Tour. Vorig jaar won ze de toernooien van Belgrado en Indian Wells. Badosa kwalificeerde zich ook voor de WTA Finals in Mexico, waar ze de laatste vier haalde.
Keys won in de finale in Adelaide het Amerikaanse onderonsje met Alison Riske op overtuigende wijze. De 26-jarige Keys was na iets meer dan een uur klaar met haar landgenote: 6-1 6-2. De Amerikaanse, afgezakt naar plek 87 op de wereldranglijst, boekte haar zesde toernooizege. De US Open-finaliste van 2017 begint de Australian Open komende week in de eerste ronde tegen haar als elfde geplaatste landgenote Sofia Kenin, die het eerste grandslamtoernooi van het jaar in 2020 won.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
4 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
8 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
8 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
14 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
15 uur geleden