Tennissters Badosa en Keys met toernooizeges naar Australian Open
SYDNEY (ANP) - De tennissters Paula Badosa en Madison Keys gaan met een toernooizege op zak naar Melbourne voor de Australian Open. De Spaanse schreef het WTA-toernooi van Sydney op haar naam. Keys was de beste in Adelaide.
De 24-jarige Badosa versloeg de Tsjechische Barbora Krejcikova, de nummer 4 van de wereld, in de finale in drie sets. De beslissing viel in de tiebreak: 6-3 4-6 7-6 (4). Voor de Spaanse nummer 9 van de wereld betekende het haar derde titel op de WTA Tour. Vorig jaar won ze de toernooien van Belgrado en Indian Wells. Badosa kwalificeerde zich ook voor de WTA Finals in Mexico, waar ze de laatste vier haalde.
Keys won in de finale in Adelaide het Amerikaanse onderonsje met Alison Riske op overtuigende wijze. De 26-jarige Keys was na iets meer dan een uur klaar met haar landgenote: 6-1 6-2. De Amerikaanse, afgezakt naar plek 87 op de wereldranglijst, boekte haar zesde toernooizege. De US Open-finaliste van 2017 begint de Australian Open komende week in de eerste ronde tegen haar als elfde geplaatste landgenote Sofia Kenin, die het eerste grandslamtoernooi van het jaar in 2020 won.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
1 minuut geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
2 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
5 uur geleden