
Tennisster Zidansek verrast weer en haalt halve finales in Parijs
PARIJS (ANP) - De Sloveense tennisster Tamara Zidansek blijft maar verrassen op Roland Garros. De nummer 85 van de wereld bereikte de halve finales van het grandslamtoernooi door ook de Spaanse Paula Badosa te verslaan: 7-5 4-6 8-6. Zidansek kwam op voorgaande grand slams nooit verder dan de tweede ronde, maar stijgt in Parijs boven zichzelf uit.
Zidansek, de eerste Sloveense ooit in de kwartfinales van een grandslamtoernooi, toonde karakter op het vrijwel lege Court Philippe-Chatrier. Ze kwam in de eerste set met 3-0 achter, maar trok de set alsnog naar zich toe nadat ze de zenuwen van zich af had geschud. In de tweede gaf ze een voorsprong van 4-2 uit handen. Badosa nam het initiatief over en pakte zes games op rij, maar Zidansek knokte zich terug in de partij. Bij een stand van 6-6 werkte de Sloveense drie breakpoints weg. Zidansek behield haar eigen servicebeurt en sloeg daarna toe op de service van Badosa.
De Sloveense verraste in de eerste ronde Bianca Andreescu, in 2019 winnares van de US Open en de nummer 7 van de wereld. Zidansek versloeg daarna ook Madison Brengle, Katerina Siniakova en Sorana Cirstea. Badosa, haar Spaanse opponente in de kwartfinales, was met een toernooizege op gravel in Belgrado naar Parijs gekomen. De 23-jarige Spaanse had ook de halve finales gehaald op gravel in Charleston en Madrid en begon als favoriet aan de partij. Zidansek bleek echter over de meeste veerkracht te beschikken.
"Ik wist dat het een zware strijd zou worden", zei de Sloveense. "In de tweede set speelde ik moeizaam, waardoor zij terugkwam in de partij. Maar in de derde set ging ik beter en beter spelen." In de halve finale treft ze de winnares van de partij tussen de Russin Anastasia Pavlioetsjenkova en Elena Rybakina uit Kazachstan.
Meer uit Sport
WIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.
9 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
11 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is er ook bij haar derde halve finale op Wimbledon niet in geslaagd de finale te bereiken. De Amerikaanse Amanda Anisimova versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld in drie sets en bereikte voor het eerst in haar carrière de finale van een grandslamtoernooi: 6-4 4-6 6-4.
11 uur geleden