Tennisster Zheng klopt Swiatek en bereikt olympische finale
PARIJS (ANP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft als eerste de enkelspelfinale in het olympische tennistoernooi bereikt. De als zesde geplaatste Chinese versloeg in de halve finale in twee sets de nummer 1 van de plaatsingslijst, de Poolse Iga Swiatek: 6-2 7-5. De Chinese neemt het in de finale op tegen de winnares van de partij tussen Anna Karolina Schmiedlova uit Slowakije en Donna Vekic uit Kroatië.
De 21-jarige Zheng was eerder dit jaar finalist op de Australian Open. Ze won voorafgaand aan het olympische toernooi op de banen van Roland Garros het graveltoernooi van Palermo, maar werd eerder dit jaar nog in de derde ronde van de Franse Open op dezelfde banen uitgeschakeld.
Swiatek was op de banen van Roland Garros na drie opeenvolgende titels en vier overwinningen in dit olympische toernooi al 25 wedstrijden op rij ongeslagen.
In de eerste set won Zheng drie keer de opslagbeurt van Swiatek. Zelf leverde ze één keer haar opslagbeurt in, maar ze benutte haar eerste setpoint. Swiatek leek zich te herstellen in de tweede set en kwam na twee breaks op 4-0. De Poolse leverde haar voorsprong echter weer in en zag Zheng op 5-5 een break pakken. De Chinese serveerde voor de wedstrijd en benutte haar eerste matchpoint.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
12 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden