Tennisster Zheng klopt Swiatek en bereikt olympische finale
PARIJS (ANP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft als eerste de enkelspelfinale in het olympische tennistoernooi bereikt. De als zesde geplaatste Chinese versloeg in de halve finale in twee sets de nummer 1 van de plaatsingslijst, de Poolse Iga Swiatek: 6-2 7-5. De Chinese neemt het in de finale op tegen de winnares van de partij tussen Anna Karolina Schmiedlova uit Slowakije en Donna Vekic uit Kroatië.
De 21-jarige Zheng was eerder dit jaar finalist op de Australian Open. Ze won voorafgaand aan het olympische toernooi op de banen van Roland Garros het graveltoernooi van Palermo, maar werd eerder dit jaar nog in de derde ronde van de Franse Open op dezelfde banen uitgeschakeld.
Swiatek was op de banen van Roland Garros na drie opeenvolgende titels en vier overwinningen in dit olympische toernooi al 25 wedstrijden op rij ongeslagen.
In de eerste set won Zheng drie keer de opslagbeurt van Swiatek. Zelf leverde ze één keer haar opslagbeurt in, maar ze benutte haar eerste setpoint. Swiatek leek zich te herstellen in de tweede set en kwam na twee breaks op 4-0. De Poolse leverde haar voorsprong echter weer in en zag Zheng op 5-5 een break pakken. De Chinese serveerde voor de wedstrijd en benutte haar eerste matchpoint.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
6 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
6 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
7 uur geleden