Tennisster Yastremska geschorst na positieve dopingtest
LONDEN (ANP) - Tennisster Dayana Yastremska uit Oekraïne is voorlopig geschorst na een positieve dopingtest. De nummer 29 van de wereld testte eind november positief bij een controle buiten de wedstrijden om. In haar urine werd de verboden anabole steroïde mesterolone aangetroffen, dat op de dopinglijst staat.
De international tennisfederatie ITF heeft de 20-jarige Yastremska, die al drie toernooien op de WTA Tour won, een voorlopige schorsing opgelegd. De Oekraïense kan beroep aantekenen tegen de dopingaantijging, maar volgens de ITF heeft ze dat vooralsnog niet gedaan.
Yastremska plaatste wel een reactie op Instagram. Ze ontkent daarin verboden middelen te hebben gebruikt. Volgens het tennistalent gaat het bij haar om een lage dosis mestrolone en heeft ze het middel vermoedelijk per ongeluk binnengekregen. Twee weken eerder had ze op het WTA-toernooi van Linz nog negatief getest op doping. "Ik ga er met mijn team alles aan doen om mijn naam te zuiveren."
Vorige maand begon Yastremska in Dubai aan de voorbereiding op het seizoen. Ze moest daar al snel in isolatie omdat ze coronagerelateerde klachten kreeg.
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
12 minuten geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
15 minuten geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
5 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
19 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
21 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
22 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
22 uur geleden