Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Vondrousova naar finale op Wimbledon

Tennisster Vondrousova naar finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova heeft zich ten koste van de Oekraïense Elina Svitolina geplaatst voor de finale op Wimbledon. De ongeplaatste Vondrousova, nummer 42 van de wereld, was in twee sets te sterk: 6-3 6-3.

Voor Vondrousova wordt het haar eerste finale op Wimbledon. De 24-jarige Tsjechische was in 2019 al eens finalist op Roland Garros. Die finale verloor ze destijds van de Australische Ashleigh Barty.

"Ik kan het niet geloven", zei Vondrousova over het bereiken van de finale in Londen. "Ik ben ontzettend blij dat ik de finale heb gehaald. Het was een zware wedstrijd en ik was super nerveus. Ik was eigenlijk de hele wedstrijd nerveus. Hoewel ik in de tweede set met 4-0 voorstond, kwam ze terug. Ik ben blij dat ik het uiteindelijk heb gehaald."

Eerste ongeplaatste speelster

De Tsjechische is de eerste ongeplaatste speelster die in de 'open era' de finale op Wimbledon heeft gehaald.

Vondrousova verraste eerder deze week al door de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 4 van de wereld, te verslaan in de kwartfinales.

Zaterdag finale

Svitolina, die wordt gecoacht door Raemon Sluiter, strandde vier jaar geleden ook in de halve finales van Wimbledon. De Oekraïense schakelde eerder deze week Iga Swiatek, de nummer 1 van de wereld, uit in de kwartfinales. Svitolina was op het Londense gras in drie sets te sterk voor de Poolse favoriete: 7-5 6-7 (5) 6-2.

Vondrousova neemt het zaterdag in de finale op tegen de winnares van de wedstrijd tussen de Tunesische Ons Jabeur en de als tweede geplaatste Belarussische Aryna Sabalenka.

Meer uit Sport

Tennisster Swiatek zorgt met finaleplaats Wimbledon voor primeur

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.

16 minuten geleden
Bol denkt niet aan 27e zege, maar aan 'uitvoering' race in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.

28 minuten geleden
Van der Poel rijdt 'leeg' naar boven, maar pakt toch gele trui

VIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.

1 uur geleden
Healy ziet vele werk beloond met ritzege in Tour

VIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.

1 uur geleden
Tennisster Anisimova houdt Sabalenka uit finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is er ook bij haar derde halve finale op Wimbledon niet in geslaagd de finale te bereiken. De Amerikaanse Amanda Anisimova versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld in drie sets en bereikte voor het eerst in haar carrière de finale van een grandslamtoernooi: 6-4 4-6 6-4.

2 uur geleden
Van der Poel herovert gele trui in Tour, ritzege voor Ier Healy

VIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel is weer geletruidrager in de Tour de France. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck trok in de zesde etappe ten aanval in een groep van acht renners. Na een lastige finale bereikte hij als achtste de finish met net genoeg voorsprong om de leiding in het klassement weer over te nemen van de Sloveen Tadej Pogacar. Het verschil tussen beiden bedraagt nu 1 seconde.

2 uur geleden
Pogacar heeft na de Tour ook Vuelta op programma staan

VIRE NORMANDIE (ANP/DPA) - Tadej Pogacar is van plan om na de Tour de France ook de Vuelta te rijden. Dat bevestigde teambaas Mauro Gianetti van de ploeg UAE Team Emirates. "De Vuelta staat op zijn programma", bevestigde de oud-renner tegenover website Vélo.

2 uur geleden