Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Venus Williams (42) krijgt wildcard Australian Open

Tennisster Venus Williams (42) krijgt wildcard Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft een wildcard gekregen voor de Australian Open. De 42-jarige Williams doet komende maand voor de 22e keer mee aan het grandslamtoernooi in Melbourne. De voormalig nummer 1 van de wereld bereikte twee keer de eindstrijd van de Australian Open, in 2003 en 2017, maar ze verloor beide finales van haar zus Serena.

De veterane kwam de afgelopen jaren vooral vanwege blessures amper in actie. Williams deed dit jaar slechts aan vier toernooien mee, waaronder de US Open. Ze werd in New York in de eerste ronde uitgeschakeld. Bij haar laatste optreden op de Australian Open, begin vorig jaar, bereikte ze de tweede ronde. Williams is tot buiten de top 1000 van de wereldranglijst gezakt.

De organisatie van de Australian Open geeft de zus van de onlangs gestopte Serena Williams desondanks een wildcard. "Ik tennis al ruim 20 jaar in Australië en de Australische gemeenschap heeft me altijd enorm gesteund", zegt de Amerikaanse, die in het enkelspel zeven grandslamtitels won. "Het is een eer om opnieuw voor deze fans te mogen spelen."

'Leider voor onze sport'

Volgens toernooidirecteur Craig Tiley heeft Venus Williams een wildcard meer dan verdiend. "Venus is niet alleen een geweldige tennisster en een publiekslieveling, maar ook een rolmodel en een leider voor onze sport. We zijn blij dat we haar in januari weer kunnen verwelkomen op de Australian Open."

De organisatie maakte ook bekend welke spelers op basis van hun positie op de wereldranglijst automatisch zijn toegelaten. Bij de mannen geldt dat voor twee Nederlanders: Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor. Onder anderen Tim van Rijthoven, Arantxa Rus en Suzan Lamens gaan via de kwalificaties proberen het hoofdtoernooi te bereiken. De kwalificatie begint op 9 januari, het hoofdtoernooi een week daarna.

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma nam olympische ploeg in bescherming

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.

7 uur geleden
Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

7 uur geleden
Schaatsster In 't Hof op EK derde op 3000 meter, goud Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.

8 uur geleden
Grootste ijshockeystadion op Spelen in Milaan eindelijk open

MILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.

8 uur geleden
KNSB zet vanwege winterweer streep door Marathon Cup in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.

11 uur geleden
Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

13 uur geleden
Wielrenner Jakobsen ook dankbaar na 'vreselijk' 2025

CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.

13 uur geleden