Tennisster Vekic voor het eerst naar laatste vier Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisster Donna Vekic heeft voor het eerst de halve finales van Wimbledon bereikt. De 28-jarige Kroatische maakte in de kwartfinale een einde aan het Wimbledon-avontuur van de Nieuw-Zeelandse qualifier Lulu Sun: 5-7 6-4 6-1.
Vekic is de nummer 37 van de wereldranglijst. Ze haalde eerder twee keer de kwartfinales op een grand slam, in 2019 op de US Open en vorig jaar op de Australian Open. Voor Sun was het de eerste deelname aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. Ze bereikte via de kwalificaties het hoofdschema en schakelde daarin in de vierde ronde de Britse hoop Emma Raducanu uit.
In de halve finale treft Vekic eveneens een tennisster die nog niet eerder de laatste vier haalde op het Londense grastoernooi. Ze neemt het op tegen de winnares van de kwartfinale tussen de Italiaanse Jasmine Paolini en de Amerikaanse Emma Navarro.
Blessures
Vekic kreeg in de eerste set de eerste breakpoints, maar kon die niet verzilveren. Dat lukte Sun wel op 5-5 bij haar tweede breakpoint. Ze serveerde daarna de set uit. De 23-jarige Nieuw-Zeelandse won haar games ook overtuigend in de tweede set tot de stand van 4-3 in het voordeel van Vekic. Ze brak de Kroatische daarna meteen terug, maar verloor alsnog de set met het tweede gameverlies op rij.
Die klap kwam de nummer 123 van de wereldranglijst in haar achtste partij op rij op Wimbledon niet meer te boven. Ze zag Vekic uitlopen naar 5-0 en kon geen partij meer bieden in de opslagbeurten van de Kroatische. Die benutte op 40-0 haar eerste matchpoint.
Gevraagd naar haar vele blessures in de afgelopen jaren in het interview op de baan werd Vekic emotioneel. "Ik heb een volle box met mensen. Zonder hen had ik hier niet gestaan. Het was een heel zware wedstrijd. Ze speelde ongelofelijk en heeft me tot het uiterste gedreven", zei ze over Sun.
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden