Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Vekic voor het eerst naar laatste vier Wimbledon

Tennisster Vekic voor het eerst naar laatste vier Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Donna Vekic heeft voor het eerst de halve finales van Wimbledon bereikt. De 28-jarige Kroatische maakte in de kwartfinale een einde aan het Wimbledon-avontuur van de Nieuw-Zeelandse qualifier Lulu Sun: 5-7 6-4 6-1.

Vekic is de nummer 37 van de wereldranglijst. Ze haalde eerder twee keer de kwartfinales op een grand slam, in 2019 op de US Open en vorig jaar op de Australian Open. Voor Sun was het de eerste deelname aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. Ze bereikte via de kwalificaties het hoofdschema en schakelde daarin in de vierde ronde de Britse hoop Emma Raducanu uit.

In de halve finale treft Vekic eveneens een tennisster die nog niet eerder de laatste vier haalde op het Londense grastoernooi. Ze neemt het op tegen de winnares van de kwartfinale tussen de Italiaanse Jasmine Paolini en de Amerikaanse Emma Navarro.

Blessures

Vekic kreeg in de eerste set de eerste breakpoints, maar kon die niet verzilveren. Dat lukte Sun wel op 5-5 bij haar tweede breakpoint. Ze serveerde daarna de set uit. De 23-jarige Nieuw-Zeelandse won haar games ook overtuigend in de tweede set tot de stand van 4-3 in het voordeel van Vekic. Ze brak de Kroatische daarna meteen terug, maar verloor alsnog de set met het tweede gameverlies op rij.

Die klap kwam de nummer 123 van de wereldranglijst in haar achtste partij op rij op Wimbledon niet meer te boven. Ze zag Vekic uitlopen naar 5-0 en kon geen partij meer bieden in de opslagbeurten van de Kroatische. Die benutte op 40-0 haar eerste matchpoint.

Gevraagd naar haar vele blessures in de afgelopen jaren in het interview op de baan werd Vekic emotioneel. "Ik heb een volle box met mensen. Zonder hen had ik hier niet gestaan. Het was een heel zware wedstrijd. Ze speelde ongelofelijk en heeft me tot het uiterste gedreven", zei ze over Sun.

Meer uit Sport

Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

1 uur geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

2 uur geleden
Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

4 uur geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

4 uur geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

4 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

5 uur geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

5 uur geleden