
Tennisster Swiatek zonder setverlies naar vierde ronde US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de vierde ronde van de US Open bereikt. De Poolse nummer 1 van de wereldranglijst won in twee sets van de Amerikaanse Lauren Davis: 6-3 6-4.
Davis is de nummer 105 van de wereldranglijst. De Amerikaanse verloor meteen haar eerste opslagbeurt en dat kostte haar de eerste set. In de tweede set liep ze uit naar een 4-1-voorsprong. Swiatek knokte zich echter terug en won vijf games op rij.
De 21-jarige Poolse is na drie ronden nog zonder setverlies. In de vierde ronde neemt ze het op tegen de Duitse Jule Niemeier. Die versloeg in twee sets de Chinese Qinwen Zheng (6-4 7-6 (5)).
Ritme
Swiatek vond dat ze niet op haar best was geweest in de partij in het Louis Armstrong Stadion. "Ik kon mijn ritme niet vinden", zei ze in het interview op de baan. "Ze speelde heel anders dan alle andere speelsters, heel slim. Ik ben behoorlijk blij dat ik uiteindelijk de punten kon maken. Ik probeer van iedere partij te genieten, ook als die niet perfect gaat. Ik ga ervoor en probeer oplossingen te vinden in elke situatie."
Karolina Pliskova uit Tsjechië bereikte de vierde ronde door Belinda Bencic uit Zwitserland in drie sets te kloppen: 5-7 6-4 6-3. Pliskova was in 2016 finaliste op de US Open. Ze verloor toen van de Duitse Angelique Kerber.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike moet voor de Tour de France op zoek naar een vervanger voor Christophe Laporte. De Franse wielrenner kampt met het cytomegalovirus en reed dit jaar nog geen wedstrijd. Laporte geldt als een belangrijke helper voor Jonas Vingegaard, de Deen van Visma die de Tour al twee keer won.
42 minuten geledenRABAT (ANP) - Femke Bol kijkt uit naar haar eerste outdoorwedstrijd van dit jaar, de 400 meter horden zondagavond in de Diamond League-wedstrijd van het Marokkaanse Rabat. Bol liep in het indoorseizoen twee estafettes op de EK in Apeldoorn, maar heeft verder alleen getraind. "Het is een andere voorbereiding dan anders. We hebben goed aan de basissnelheid gewerkt en nu heb ik zin om een wedstrijd te lopen", vertelde de 25-jarige hordeloopster tijdens een online te volgen persconferentie in Rabat.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft zich in de laatste vrije training voor de Grote Prijs van Monaco met de tweede tijd weer van zijn betere kant laten zien. De thuisrijdende Charles Leclerc was net als in de eerste twee trainingen de snelste in zijn Ferrari, nu met een rondje van 1.10,953. Viervoudig wereldkampioen Verstappen moest daar 0,280 seconde op toegeven.
2 uur geledenVLIJMEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen komt voorlopig niet in actie na een relatiebreuk met zijn vrouw Daphne. Dat laat de drievoudig wereldkampioen (36) weten via sociale media.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is de enige Nederlandse tennisser die zondag in actie komt op de eerste dag van Roland Garros. De Nederlander neemt het op baan 7 op tegen de Amerikaan Emilio Nava, die met een wildcard tot het hoofdtoernooi is toegelaten. Nava is de nummer 138 van de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat 89e.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De basketballers van Indiana Pacers hebben zich nadrukkelijk gemeld voor een plaats in de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA. Met topschutter Pascal Siakam in een hoofdrol wonnen de Pacers ook hun tweede uitduel met New York Knicks. Na de 114-109-zege in New York heeft Indiana nog twee overwinningen nodig om zich winnaar te noemen van de oostelijke divisie en daarmee een ticket voor de eindstrijd te bemachtigen. De volgende twee duels zijn in Indianapolis.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Novak Djokovic staat in de finale van het tennistoernooi van Genève. De 38-jarige Serviër versloeg de Brit Cameron Norrie in de halve eindstrijd: 6-4 6-7 (6) 6-1. Hij kan zaterdag voor de honderdste keer een ATP-toernooi winnen.
21 uur geleden