Tennisster Swiatek zonder setverlies naar vierde ronde US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de vierde ronde van de US Open bereikt. De Poolse nummer 1 van de wereldranglijst won in twee sets van de Amerikaanse Lauren Davis: 6-3 6-4.
Davis is de nummer 105 van de wereldranglijst. De Amerikaanse verloor meteen haar eerste opslagbeurt en dat kostte haar de eerste set. In de tweede set liep ze uit naar een 4-1-voorsprong. Swiatek knokte zich echter terug en won vijf games op rij.
De 21-jarige Poolse is na drie ronden nog zonder setverlies. In de vierde ronde neemt ze het op tegen de Duitse Jule Niemeier. Die versloeg in twee sets de Chinese Qinwen Zheng (6-4 7-6 (5)).
Ritme
Swiatek vond dat ze niet op haar best was geweest in de partij in het Louis Armstrong Stadion. "Ik kon mijn ritme niet vinden", zei ze in het interview op de baan. "Ze speelde heel anders dan alle andere speelsters, heel slim. Ik ben behoorlijk blij dat ik uiteindelijk de punten kon maken. Ik probeer van iedere partij te genieten, ook als die niet perfect gaat. Ik ga ervoor en probeer oplossingen te vinden in elke situatie."
Karolina Pliskova uit Tsjechië bereikte de vierde ronde door Belinda Bencic uit Zwitserland in drie sets te kloppen: 5-7 6-4 6-3. Pliskova was in 2016 finaliste op de US Open. Ze verloor toen van de Duitse Angelique Kerber.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden