Tennisster Swiatek zonder setverlies naar vierde ronde US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de vierde ronde van de US Open bereikt. De Poolse nummer 1 van de wereldranglijst won in twee sets van de Amerikaanse Lauren Davis: 6-3 6-4.
Davis is de nummer 105 van de wereldranglijst. De Amerikaanse verloor meteen haar eerste opslagbeurt en dat kostte haar de eerste set. In de tweede set liep ze uit naar een 4-1-voorsprong. Swiatek knokte zich echter terug en won vijf games op rij.
De 21-jarige Poolse is na drie ronden nog zonder setverlies. In de vierde ronde neemt ze het op tegen de Duitse Jule Niemeier. Die versloeg in twee sets de Chinese Qinwen Zheng (6-4 7-6 (5)).
Ritme
Swiatek vond dat ze niet op haar best was geweest in de partij in het Louis Armstrong Stadion. "Ik kon mijn ritme niet vinden", zei ze in het interview op de baan. "Ze speelde heel anders dan alle andere speelsters, heel slim. Ik ben behoorlijk blij dat ik uiteindelijk de punten kon maken. Ik probeer van iedere partij te genieten, ook als die niet perfect gaat. Ik ga ervoor en probeer oplossingen te vinden in elke situatie."
Karolina Pliskova uit Tsjechië bereikte de vierde ronde door Belinda Bencic uit Zwitserland in drie sets te kloppen: 5-7 6-4 6-3. Pliskova was in 2016 finaliste op de US Open. Ze verloor toen van de Duitse Angelique Kerber.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
18 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
19 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
19 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
19 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
20 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
20 uur geleden