Tennisster Swiatek zet zegereeks na pauze voort in Rome
ROME (ANP) - De Poolse Iga Swiatek heeft bij het grote WTA-toernooi van Rome haar zegereeks voortgezet en zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales. De nummer 1 van de wereld versloeg de Roemeense Elena Gabriela Ruse, de mondiale nummer 57, in twee sets: 6-3, 6-0. Voor Swiatek is het al haar 24e overwinning op rij.
Swiatek (20) keert in Rome terug van een schouderblessure. Tot nu toe is ze bezig aan een sterk seizoen met toernooizeges in Doha, Indian Wells, Miami en Stuttgart. Na die laatste eindzege laste ze een rustpauze in om haar pijnlijke schouder te laten herstellen. "Ik heb vijf of zes dagen mijn tennisracket niet aangeraakt en dat was heerlijk", zei Swiatek eerder deze week. "Het is fijn dat je de mogelijkheid hebt zo'n pauze te nemen tussen de toernooien door. Ik voel me frisser, mentaal en fysiek."
De nummer 1 van de wereld schreef vorig jaar het toernooi in Rome op haar naam door de Tsjechische Karolina Pliskova in de finale met 6-0 6-0 te verslaan.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
9 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
14 uur geleden