Tennisster Swiatek zet zegereeks na pauze voort in Rome
ROME (ANP) - De Poolse Iga Swiatek heeft bij het grote WTA-toernooi van Rome haar zegereeks voortgezet en zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales. De nummer 1 van de wereld versloeg de Roemeense Elena Gabriela Ruse, de mondiale nummer 57, in twee sets: 6-3, 6-0. Voor Swiatek is het al haar 24e overwinning op rij.
Swiatek (20) keert in Rome terug van een schouderblessure. Tot nu toe is ze bezig aan een sterk seizoen met toernooizeges in Doha, Indian Wells, Miami en Stuttgart. Na die laatste eindzege laste ze een rustpauze in om haar pijnlijke schouder te laten herstellen. "Ik heb vijf of zes dagen mijn tennisracket niet aangeraakt en dat was heerlijk", zei Swiatek eerder deze week. "Het is fijn dat je de mogelijkheid hebt zo'n pauze te nemen tussen de toernooien door. Ik voel me frisser, mentaal en fysiek."
De nummer 1 van de wereld schreef vorig jaar het toernooi in Rome op haar naam door de Tsjechische Karolina Pliskova in de finale met 6-0 6-0 te verslaan.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden