Tennisster Swiatek voor eerst bij laatste vier op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière de laatste vier van de Australian Open bereikt. De 20-jarige Poolse, als zevende geplaatst in Melbourne, versloeg na een lange driesetter Kaia Kanepi uit Estland met 4-6 7-6 (2) 6-3.
Swiatek, winnares van de uitgestelde editie van Roland Garros in 2020, was op het grandslamtoernooi van Melbourne nog niet verder gekomen dan de vierde ronde. Tegen de 36-jarige Kanepi kwam de Poolse in de eerste set op achterstand na een break op 3-3 en ze kon dat niet meer rechttrekken. In de tweede set liep Swiatek uit naar 4-1, maar ze gaf die voorsprong toch weer uit handen. Met een goede tiebreak trok ze de stand in sets gelijk.
In de derde set was de Poolse duidelijk sterker, maar gaf ze een snelle break door veel afzwaaiers toch weer uit handen. Swiatek liep uit naar 5-2 en mocht na bijna drie uur serveren voor de wedstrijd. Ze verloor de game echter mede door twee dubbele fouten. Op de opslagbeurt van Kanepi, de nummer 115 van de wereld, kreeg Swiatek alsnog drie matchpoints. Ze benutte de tweede na een lange rally.
Collins
"Ik had negen breakpoints in de eerste set, waardoor ik dacht dat ik mijn kansen had gemist. Ik baalde daar erg van en moest me concentreren op het volgende punt. Precies dat heb ik in de tweede set gedaan", zei Swiatek.
In de halve finale neemt Swiatek het op tegen Danielle Collins. De Amerikaanse klopte eerder woensdag Alizé Cornet uit Frankrijk met 7-5 6-1. Collins stond drie jaar geleden ook bij de laatste vier. Cornet deed voor de 63e keer mee aan een grand slam, maar had nog nooit de kwartfinales bereikt.
De andere halve finale gaat tussen de Australische favoriete Ashleigh Barty en de Amerikaanse Madison Keys.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
14 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
15 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
16 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
16 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
17 uur geleden