Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Swiatek voor eerst bij laatste vier op Australian Open

Tennisster Swiatek voor eerst bij laatste vier op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière de laatste vier van de Australian Open bereikt. De 20-jarige Poolse, als zevende geplaatst in Melbourne, versloeg na een lange driesetter Kaia Kanepi uit Estland met 4-6 7-6 (2) 6-3.

Swiatek, winnares van de uitgestelde editie van Roland Garros in 2020, was op het grandslamtoernooi van Melbourne nog niet verder gekomen dan de vierde ronde. Tegen de 36-jarige Kanepi kwam de Poolse in de eerste set op achterstand na een break op 3-3 en ze kon dat niet meer rechttrekken. In de tweede set liep Swiatek uit naar 4-1, maar ze gaf die voorsprong toch weer uit handen. Met een goede tiebreak trok ze de stand in sets gelijk.

In de derde set was de Poolse duidelijk sterker, maar gaf ze een snelle break door veel afzwaaiers toch weer uit handen. Swiatek liep uit naar 5-2 en mocht na bijna drie uur serveren voor de wedstrijd. Ze verloor de game echter mede door twee dubbele fouten. Op de opslagbeurt van Kanepi, de nummer 115 van de wereld, kreeg Swiatek alsnog drie matchpoints. Ze benutte de tweede na een lange rally.

Collins

"Ik had negen breakpoints in de eerste set, waardoor ik dacht dat ik mijn kansen had gemist. Ik baalde daar erg van en moest me concentreren op het volgende punt. Precies dat heb ik in de tweede set gedaan", zei Swiatek.

In de halve finale neemt Swiatek het op tegen Danielle Collins. De Amerikaanse klopte eerder woensdag Alizé Cornet uit Frankrijk met 7-5 6-1. Collins stond drie jaar geleden ook bij de laatste vier. Cornet deed voor de 63e keer mee aan een grand slam, maar had nog nooit de kwartfinales bereikt.

De andere halve finale gaat tussen de Australische favoriete Ashleigh Barty en de Amerikaanse Madison Keys.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

6 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

7 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

7 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

7 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

9 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

9 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

9 uur geleden