Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Swiatek voor eerst bij laatste vier op Australian Open

Tennisster Swiatek voor eerst bij laatste vier op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière de laatste vier van de Australian Open bereikt. De 20-jarige Poolse, als zevende geplaatst in Melbourne, versloeg na een lange driesetter Kaia Kanepi uit Estland met 4-6 7-6 (2) 6-3.

Swiatek, winnares van de uitgestelde editie van Roland Garros in 2020, was op het grandslamtoernooi van Melbourne nog niet verder gekomen dan de vierde ronde. Tegen de 36-jarige Kanepi kwam de Poolse in de eerste set op achterstand na een break op 3-3 en ze kon dat niet meer rechttrekken. In de tweede set liep Swiatek uit naar 4-1, maar ze gaf die voorsprong toch weer uit handen. Met een goede tiebreak trok ze de stand in sets gelijk.

In de derde set was de Poolse duidelijk sterker, maar gaf ze een snelle break door veel afzwaaiers toch weer uit handen. Swiatek liep uit naar 5-2 en mocht na bijna drie uur serveren voor de wedstrijd. Ze verloor de game echter mede door twee dubbele fouten. Op de opslagbeurt van Kanepi, de nummer 115 van de wereld, kreeg Swiatek alsnog drie matchpoints. Ze benutte de tweede na een lange rally.

Collins

"Ik had negen breakpoints in de eerste set, waardoor ik dacht dat ik mijn kansen had gemist. Ik baalde daar erg van en moest me concentreren op het volgende punt. Precies dat heb ik in de tweede set gedaan", zei Swiatek.

In de halve finale neemt Swiatek het op tegen Danielle Collins. De Amerikaanse klopte eerder woensdag Alizé Cornet uit Frankrijk met 7-5 6-1. Collins stond drie jaar geleden ook bij de laatste vier. Cornet deed voor de 63e keer mee aan een grand slam, maar had nog nooit de kwartfinales bereikt.

De andere halve finale gaat tussen de Australische favoriete Ashleigh Barty en de Amerikaanse Madison Keys.

Meer uit Sport

Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

6 uur geleden
Tennisser Zverev begint ATP Finals met zege op Shelton

TURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).

7 uur geleden
Norris kan in Las Vegas grote stap naar eerste wereldtitel zetten

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.

7 uur geleden
Meerkampster Vetter beëindigt atletiekloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.

9 uur geleden
Verstappen had derde plaats na start vanuit de pits niet verwacht

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.

9 uur geleden
Verstappen beperkt schade in São Paulo met plek 3 achter Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo als derde geëindigd. De regerend wereldkampioen moest de zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren, maar beperkte de schade na een start vanuit de pitsstraat. Mercedes-coureur Kimi Antonelli werd tweede.

10 uur geleden
Ronhaar naast het podium op EK veldrijden, tweede titel Aerts

MIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.

13 uur geleden