Tennisster Swiatek staat geen enkele game af tegen Potapova
PARIJS (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft zich moeiteloos geplaatst voor de kwartfinales op Roland Garros. De Poolse nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor de Russische Anastasia Potapova, de mondiale nummer 41. Na 40 minuten was het al 6-0 6-0.
De Poolse Swiatek ontsnapte woensdag in de tweede ronde nog aan uitschakeling tegen de Japanse Naomi Osaka. Die verspeelde een wedstrijdpunt en verloor uiteindelijk in drie sets: 7-6 (1), 1-6 en 7-5.
Swiatek, die vrijdag haar 23e verjaardag vierde, kan Roland Garros voor de vierde keer winnen. Eerder was ze al de beste in de Franse hoofdstad in 2020, 2022 en 2023.
Vondrousova
In de kwartfinales treft ze Marketa Vondrousova uit Tsjechië. Vondrousova, die in 2023 Wimbledon op haar naam schreef, won met 6-4 6-2 van de Servische Olga Danilovic. De als vijfde geplaatste Tsjechische, in 2019 finalist op Roland Garros, vocht zich in de eerste set terug na een 4-1-achterstand tegen de mondiale nummer 125. Het verzet van de Servische qualifier was na het verlies van de eerste set gebroken.
De Tsjechische Vondrousova verloor alle drie de eerdere ontmoetingen met Swiatek.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
17 uur geleden