Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Swiatek overtreft Wozniacki met 61e zege van het jaar

Tennisster Swiatek overtreft Wozniacki met 61e zege van het jaar

SAN DIEGO (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft in San Diego haar 61e overwinning van het seizoen gevierd. De Poolse nummer 1 van de wereld bereikte de kwartfinales op het Amerikaanse hardcourt door de Chinese Zheng Qinwen in drie sets te verslaan: 6-4 4-6 6-1. Met zege nummer 61 van het jaar overtrof Swiatek de prestatie van de Deense Caroline Wozniacki in 2017, die toen 60 partijen won.

"Ik had zo'n seizoen vooraf niet verwacht, ik ben behoorlijk verrast", zei de 21-jarige Poolse, die dit jaar al zeven toernooien won, waaronder Roland Garros en de US Open. "Ik dacht dat ik mijn top zou bereiken als ik 24 of 25 jaar ben en voldoende ervaring zou hebben. Maar ik speel dit jaar al heel goed."

Swiatek bereikte afgelopen week de finale in Ostrava, maar daarin verloor ze van de Tsjechische Barbora Krejcikova. Dat betekende pas haar achtste nederlaag van dit jaar. In San Diego neemt de Poolse het in de kwartfinales op tegen de Amerikaanse Coco Gauff, die won van Bianca Andreescu uit Canada (6-4 4-6 6-3). Swiatek versloeg de 18-jarige Gauff dit jaar in de finale van Roland Garros. Ook hun twee voorgaande duels werden in twee sets gewonnen door de Poolse.

De Amerikaanse Serena Williams won in 2013 maar liefst 78 partijen en veroverde dat jaar elf WTA-titels.

Meer uit Sport

Nusser ziet 'te groot verschil' met Noorwegen op WK handbal

ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.

34 minuten geleden
Handbalsters verliezen halve finale WK van te sterk Noorwegen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.

1 uur geleden
Schaatser Nuis ook in Hamar tweede achter Stolz op 1500 meter

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.

1 uur geleden
Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

2 uur geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

3 uur geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

3 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

3 uur geleden