Tennisster Swiatek overklast Gauff in finale Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft zaterdag het grandslamtoernooi van Roland Garros gewonnen. De 21-jarige Poolse versloeg in de finale in Parijs de Amerikaanse Coco Gauff in twee sets, 6-1 6-3. Ze had er iets meer dan een uur voor nodig.
Het is de tweede titel voor Swiatek op Roland Garros. Twee jaar geleden won ze ook. Toen versloeg ze op het gravel in de eindstrijd de Amerikaanse Sofia Kenin in twee sets. Door de finale te winnen boekte Swiatek, de nummer 1 van de wereld, haar 35e opeenvolgende zege. Dat is een evenaring van het record in deze eeuw van Venus Williams, die in 2000 ook een zegereeks van 35 duels neerzette.
Swiatek begon de partij met een break en gaf het initiatief vervolgens niet meer weg. Alleen bij het begin van de tweede set leek Gauff even op te leven. Ze brak de service van haar tegenstandster en liep daarna uit naar 2-0. Vervolgens won de Poolse echter vijf games op rij. Bij 5-3 serveerde ze voor de wedstrijd en benutte haar eerste matchpoint.
Grote druk
"De druk was groot", bekende Swiatek na de huldiging. "Twee jaar geleden stond ik hier ook en had ik eigenlijk niets te verliezen. Dat ik destijds won was verbazingwekkend. Nu verwachtte iedereen dat ik zou zegevieren, dat is toch iets heel anders. Maar alles valt momenteel op zijn plaats bij mij, wat ik vooral ook te danken heb aan het team om mij heen. Ik dank iedereen daarvoor. We hebben er samen hard voor gewerkt."
Voor Gauff (18) was het de eerste keer dat ze in de finale van een grandslamtoernooi stond. "Zij heeft de zege verdiend", zo complimenteerde ze haar opponente kort na de nederlaag. "Wat Iga de laatste tijd op de tour heeft laten zien is ongelooflijk. Ze heeft zoveel partijen gewonnen. Ik kon vandaag niet tegen haar op. Maar hopelijk is dit de eerste van vele finales op een grandslam en gaat het de volgende keer beter."
Vorig jaar ging de titel bij de vrouwen naar de Tsjechische Barbora Krejcikova.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
7 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden