Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Swiatek overklast Gauff in finale Roland Garros

Tennisster Swiatek overklast Gauff in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft zaterdag het grandslamtoernooi van Roland Garros gewonnen. De 21-jarige Poolse versloeg in de finale in Parijs de Amerikaanse Coco Gauff in twee sets, 6-1 6-3. Ze had er iets meer dan een uur voor nodig.

Het is de tweede titel voor Swiatek op Roland Garros. Twee jaar geleden won ze ook. Toen versloeg ze op het gravel in de eindstrijd de Amerikaanse Sofia Kenin in twee sets. Door de finale te winnen boekte Swiatek, de nummer 1 van de wereld, haar 35e opeenvolgende zege. Dat is een evenaring van het record in deze eeuw van Venus Williams, die in 2000 ook een zegereeks van 35 duels neerzette.

Swiatek begon de partij met een break en gaf het initiatief vervolgens niet meer weg. Alleen bij het begin van de tweede set leek Gauff even op te leven. Ze brak de service van haar tegenstandster en liep daarna uit naar 2-0. Vervolgens won de Poolse echter vijf games op rij. Bij 5-3 serveerde ze voor de wedstrijd en benutte haar eerste matchpoint.

Grote druk

"De druk was groot", bekende Swiatek na de huldiging. "Twee jaar geleden stond ik hier ook en had ik eigenlijk niets te verliezen. Dat ik destijds won was verbazingwekkend. Nu verwachtte iedereen dat ik zou zegevieren, dat is toch iets heel anders. Maar alles valt momenteel op zijn plaats bij mij, wat ik vooral ook te danken heb aan het team om mij heen. Ik dank iedereen daarvoor. We hebben er samen hard voor gewerkt."

Voor Gauff (18) was het de eerste keer dat ze in de finale van een grandslamtoernooi stond. "Zij heeft de zege verdiend", zo complimenteerde ze haar opponente kort na de nederlaag. "Wat Iga de laatste tijd op de tour heeft laten zien is ongelooflijk. Ze heeft zoveel partijen gewonnen. Ik kon vandaag niet tegen haar op. Maar hopelijk is dit de eerste van vele finales op een grandslam en gaat het de volgende keer beter."

Vorig jaar ging de titel bij de vrouwen naar de Tsjechische Barbora Krejcikova.

Meer uit Sport

Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

38 minuten geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

3 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

5 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

6 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

7 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

10 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

11 uur geleden