Tennisster Swiatek overklast Gauff in finale Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft zaterdag het grandslamtoernooi van Roland Garros gewonnen. De 21-jarige Poolse versloeg in de finale in Parijs de Amerikaanse Coco Gauff in twee sets, 6-1 6-3. Ze had er iets meer dan een uur voor nodig.
Het is de tweede titel voor Swiatek op Roland Garros. Twee jaar geleden won ze ook. Toen versloeg ze op het gravel in de eindstrijd de Amerikaanse Sofia Kenin in twee sets. Door de finale te winnen boekte Swiatek, de nummer 1 van de wereld, haar 35e opeenvolgende zege. Dat is een evenaring van het record in deze eeuw van Venus Williams, die in 2000 ook een zegereeks van 35 duels neerzette.
Swiatek begon de partij met een break en gaf het initiatief vervolgens niet meer weg. Alleen bij het begin van de tweede set leek Gauff even op te leven. Ze brak de service van haar tegenstandster en liep daarna uit naar 2-0. Vervolgens won de Poolse echter vijf games op rij. Bij 5-3 serveerde ze voor de wedstrijd en benutte haar eerste matchpoint.
Grote druk
"De druk was groot", bekende Swiatek na de huldiging. "Twee jaar geleden stond ik hier ook en had ik eigenlijk niets te verliezen. Dat ik destijds won was verbazingwekkend. Nu verwachtte iedereen dat ik zou zegevieren, dat is toch iets heel anders. Maar alles valt momenteel op zijn plaats bij mij, wat ik vooral ook te danken heb aan het team om mij heen. Ik dank iedereen daarvoor. We hebben er samen hard voor gewerkt."
Voor Gauff (18) was het de eerste keer dat ze in de finale van een grandslamtoernooi stond. "Zij heeft de zege verdiend", zo complimenteerde ze haar opponente kort na de nederlaag. "Wat Iga de laatste tijd op de tour heeft laten zien is ongelooflijk. Ze heeft zoveel partijen gewonnen. Ik kon vandaag niet tegen haar op. Maar hopelijk is dit de eerste van vele finales op een grandslam en gaat het de volgende keer beter."
Vorig jaar ging de titel bij de vrouwen naar de Tsjechische Barbora Krejcikova.
Meer uit Sport
CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
2 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
15 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
17 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
18 uur geleden