Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Swiatek noemt dopingstraf 'ergste ervaring ooit'

Tennisster Swiatek noemt dopingstraf 'ergste ervaring ooit'

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek heeft op sociale media gereageerd op de maand schorsing die ze heeft gekregen na een positieve dopingtest. De Poolse nummer 2 van de wereld testte positief op het verboden middel trimetazidine. Swiatek kon bij de ITIA, de organisatie die toezicht houdt op de integriteit in de tennissport, aantonen dat ze het middel niet opzettelijk had gebruikt. "Dit is de ergste ervaring van mijn leven geworden", zei een emotionele Swiatek in een filmpje op Instagram.

"In de afgelopen tweeënhalve maand ben ik onderworpen aan een strenge ITIA-procedure, die mijn onschuld bevestigde", vervolgde ze. "De enige positieve dopingtest in mijn carrière, met een ongelooflijk laag gehalte van een verboden stof waar ik nog nooit van had gehoord, zette alles waar ik mijn hele leven zo hard voor heb gewerkt op losse schroeven. Zowel ik als mijn team hadden te maken met enorme stress en angst. Nu is alles zorgvuldig uitgelegd en kan ik met een schone lei weer gaan doen waar ik het meest van houd."

De ITIA accepteerde de uitleg dat de positieve test werd veroorzaakt door de besmetting van een gereguleerd, zonder recept verkrijgbaar medicijn (melatonine), vervaardigd en verkocht in Polen. "De speelster gebruikte dat vanwege jetlag- en slaapproblemen. Daarom was de overtreding niet opzettelijk", aldus de instantie.

'Opgelucht'

Swiatek miste door de gereduceerde schorsing drie toernooien in september en begin oktober. Ze verliest ook het prijzengeld van de Cincinnati Open, het toernooi direct na de test, waar ze in de finale verloor van nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka.

"Ik weet dat ik sterker dan ooit zal terugkomen", zegt Swiatek. "Op dit moment ben ik gewoon opgelucht dat het voorbij is."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

2 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

8 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

10 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

15 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

16 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

17 uur geleden
Onderzoek: topsporters ervaren stress door onzeker inkomen

ARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.

17 uur geleden