Tennisster Swiatek noemt dopingstraf 'ergste ervaring ooit'
LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek heeft op sociale media gereageerd op de maand schorsing die ze heeft gekregen na een positieve dopingtest. De Poolse nummer 2 van de wereld testte positief op het verboden middel trimetazidine. Swiatek kon bij de ITIA, de organisatie die toezicht houdt op de integriteit in de tennissport, aantonen dat ze het middel niet opzettelijk had gebruikt. "Dit is de ergste ervaring van mijn leven geworden", zei een emotionele Swiatek in een filmpje op Instagram.
"In de afgelopen tweeënhalve maand ben ik onderworpen aan een strenge ITIA-procedure, die mijn onschuld bevestigde", vervolgde ze. "De enige positieve dopingtest in mijn carrière, met een ongelooflijk laag gehalte van een verboden stof waar ik nog nooit van had gehoord, zette alles waar ik mijn hele leven zo hard voor heb gewerkt op losse schroeven. Zowel ik als mijn team hadden te maken met enorme stress en angst. Nu is alles zorgvuldig uitgelegd en kan ik met een schone lei weer gaan doen waar ik het meest van houd."
De ITIA accepteerde de uitleg dat de positieve test werd veroorzaakt door de besmetting van een gereguleerd, zonder recept verkrijgbaar medicijn (melatonine), vervaardigd en verkocht in Polen. "De speelster gebruikte dat vanwege jetlag- en slaapproblemen. Daarom was de overtreding niet opzettelijk", aldus de instantie.
'Opgelucht'
Swiatek miste door de gereduceerde schorsing drie toernooien in september en begin oktober. Ze verliest ook het prijzengeld van de Cincinnati Open, het toernooi direct na de test, waar ze in de finale verloor van nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka.
"Ik weet dat ik sterker dan ooit zal terugkomen", zegt Swiatek. "Op dit moment ben ik gewoon opgelucht dat het voorbij is."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) komt tijdens de kwalificatiewedstrijd bij de EK turnen in Zagreb in actie op de toestellen brug en balk. Dat blijkt uit de opstelling van de Nederlandse vrouwenploeg.
3 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen (26) heeft zich op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de halve finales op de EK in Parijs. De Friezin noteerde met 1.58,00 de vierde tijd, achter de Tsjechische Barbora Seemanová die met 1.57,10 de snelste was.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren start met een geheel fitte en frisse selectie aan het WK hockey in eigen land. Volgens de 53-jarige trainer van de titelverdediger is zijn ploeg in vorm. "We hebben na de play-offs en de laatste wedstrijden in de Pro League even rust gehad en daarna stevig getraind. Nu zijn we aan het taperen en klaar voor zaterdag", kijkt hij uit naar de eerste groepswedstrijd in Amstelveen tegen Chili.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft de week voor de EK atletiek in Birmingham nog behoorlijk in de stress gezeten. De winnares van het goud op de 100 meter horden kreeg last van haar achillespees en twijfelde of ze wel zou kunnen meedoen.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille gewonnen op de 100 meter. De 28-jarige sprinter liep naar de vierde plaats in de finale van het koningsnummer. Hij klokte 10,22, ruim boven zijn persoonlijk record van 10.06. De titel ging naar de Brit Romell Glave in 10,09.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft op de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham het goud veroverd op de 100 meter horden. De fotofinish wees uit dat de 31-jarige Nederlandse atlete exact één duizendste van een seconde sneller was dan de Poolse Pia Skrzyszowska. Beide atletes kregen de tijd van 12,67 seconden achter hun naam.
15 uur geleden