Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Swiatek noemt dopingstraf 'ergste ervaring ooit'

Tennisster Swiatek noemt dopingstraf 'ergste ervaring ooit'

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek heeft op sociale media gereageerd op de maand schorsing die ze heeft gekregen na een positieve dopingtest. De Poolse nummer 2 van de wereld testte positief op het verboden middel trimetazidine. Swiatek kon bij de ITIA, de organisatie die toezicht houdt op de integriteit in de tennissport, aantonen dat ze het middel niet opzettelijk had gebruikt. "Dit is de ergste ervaring van mijn leven geworden", zei een emotionele Swiatek in een filmpje op Instagram.

"In de afgelopen tweeënhalve maand ben ik onderworpen aan een strenge ITIA-procedure, die mijn onschuld bevestigde", vervolgde ze. "De enige positieve dopingtest in mijn carrière, met een ongelooflijk laag gehalte van een verboden stof waar ik nog nooit van had gehoord, zette alles waar ik mijn hele leven zo hard voor heb gewerkt op losse schroeven. Zowel ik als mijn team hadden te maken met enorme stress en angst. Nu is alles zorgvuldig uitgelegd en kan ik met een schone lei weer gaan doen waar ik het meest van houd."

De ITIA accepteerde de uitleg dat de positieve test werd veroorzaakt door de besmetting van een gereguleerd, zonder recept verkrijgbaar medicijn (melatonine), vervaardigd en verkocht in Polen. "De speelster gebruikte dat vanwege jetlag- en slaapproblemen. Daarom was de overtreding niet opzettelijk", aldus de instantie.

'Opgelucht'

Swiatek miste door de gereduceerde schorsing drie toernooien in september en begin oktober. Ze verliest ook het prijzengeld van de Cincinnati Open, het toernooi direct na de test, waar ze in de finale verloor van nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka.

"Ik weet dat ik sterker dan ooit zal terugkomen", zegt Swiatek. "Op dit moment ben ik gewoon opgelucht dat het voorbij is."

Meer uit Sport

Vijfde plaats Emanuelson bij discuswerpen op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Discuswerpers Shaquille Emanuelson en Ruben Rolvink hebben zich niet in de strijd om de medailles kunnen mengen op de EK atletiek in Birmingham. De twee Nederlanders presteerden wel naar behoren in de finale. Emanuelson eindigde als vijfde met een afstand van 67,97 meter, Rolvink werd zevende met 65,45.

29 minuten geleden
Tesselaar verliest op 1500 meter strijd om brons op tienkamp

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft net naast de bronzen medaille gegrepen op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper uit Heerhugowaard liep voor wat hij waard was op de afsluitende 1500 meter, maar hij maakte te weinig goed om de Noor Sander Skotheim van het brons af te houden. Tesselaar eindigde als vierde in een persoonlijk record van 8378 punten.

57 minuten geleden
Steenbergen pakt met zilver op 200 vrij volgende EK-medaille

SAINT-DENIS (ANP) - Marrit Steenbergen heeft op de 200 meter vrije slag het zilver veroverd op de EK zwemmen. De 26-jarige Friezin pakte haar vierde medaille op dit toernooi in het Olympic Aquatic Centre van Parijs.

2 uur geleden
Corbeau zwemt naar EK-zilver op 200 meter schoolslag

SAINT-DENIS (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de EK zwemmen van Parijs zilver gewonnen op de 200 meter schoolslag. Met zijn 2.07,70 liet de 25-jarige Amerikaanse Nederlander opnieuw zien dat hij tot de wereldtop behoort. Corbeau won op de Olympische Spelen van 2024 en de WK van vorig jaar al brons op zijn favoriete nummer.

3 uur geleden
Zwemsters Steenbergen en Giele buiten podium op 50 rug EK

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemsters Marrit Steenbergen en Tessa Giele hebben geen EK-medaille weten te veroveren op de 50 meter rugslag. Steenbergen (26) zwom in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de vierde tijd (27,16), Giele de zesde (27,26). De 19-jarige Italiaanse Sara Curtis pakte het goud. Ze verbeterde haar wereldrecord dat ze woensdag zwom (26,56).

4 uur geleden
Tesselaar derde na acht onderdelen op tienkamp EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar bezet na acht onderdelen de derde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham en doet nog volop mee om de medailles. Hij is ook hard op weg naar een dik persoonlijk puntenrecord.

5 uur geleden
Turnster Wevers had zichzelf bij EK-rentree 'meer gegund'

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) baalt van haar balkoefening bij de EK in Zagreb. Wevers kwam door een val bij haar acrobatische serie niet verder dan 13,100 punten en staat na drie van de vijf subdivisies al op een vijfde plek.

6 uur geleden