Tennisster Swiatek noemt dopingstraf 'ergste ervaring ooit'
LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek heeft op sociale media gereageerd op de maand schorsing die ze heeft gekregen na een positieve dopingtest. De Poolse nummer 2 van de wereld testte positief op het verboden middel trimetazidine. Swiatek kon bij de ITIA, de organisatie die toezicht houdt op de integriteit in de tennissport, aantonen dat ze het middel niet opzettelijk had gebruikt. "Dit is de ergste ervaring van mijn leven geworden", zei een emotionele Swiatek in een filmpje op Instagram.
"In de afgelopen tweeënhalve maand ben ik onderworpen aan een strenge ITIA-procedure, die mijn onschuld bevestigde", vervolgde ze. "De enige positieve dopingtest in mijn carrière, met een ongelooflijk laag gehalte van een verboden stof waar ik nog nooit van had gehoord, zette alles waar ik mijn hele leven zo hard voor heb gewerkt op losse schroeven. Zowel ik als mijn team hadden te maken met enorme stress en angst. Nu is alles zorgvuldig uitgelegd en kan ik met een schone lei weer gaan doen waar ik het meest van houd."
De ITIA accepteerde de uitleg dat de positieve test werd veroorzaakt door de besmetting van een gereguleerd, zonder recept verkrijgbaar medicijn (melatonine), vervaardigd en verkocht in Polen. "De speelster gebruikte dat vanwege jetlag- en slaapproblemen. Daarom was de overtreding niet opzettelijk", aldus de instantie.
'Opgelucht'
Swiatek miste door de gereduceerde schorsing drie toernooien in september en begin oktober. Ze verliest ook het prijzengeld van de Cincinnati Open, het toernooi direct na de test, waar ze in de finale verloor van nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka.
"Ik weet dat ik sterker dan ooit zal terugkomen", zegt Swiatek. "Op dit moment ben ik gewoon opgelucht dat het voorbij is."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tadej Pogačar heeft al in de eerste etappe van de Vuelta laten zien waarom hij de torenhoge favoriet voor de eindzege is. De laatste winnaar van de Tour de France was de snelste in een tijdrit over 9,4 kilometer door de straten van Monaco.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed aan het EK begonnen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg in de eerste groepswedstrijd Roemenië met 3-2 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De setstanden waren 25-21 26-28 25-15 22-25 15-9.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen (28) heeft in Zandvoort ziek in zijn auto gezeten. "Ik heb me weleens beter gevoeld. Ik heb niet heel veel energie. Al denk ik niet dat het veel invloed heeft op mijn prestatie. Ik kijk ernaar uit om te slapen", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie in de mixed zone van het circuit, waar hij zondag op de zevende startpositie aan de Formule 1-race begint.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van het wereldkampioenschap in eigen land. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg ook India (3-1) in het Wagener Stadion in Amstelveen.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft zich in de kwalificatierace voor de laatste Dutch Grand Prix niet kunnen meten met de snelste coureurs. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest zich tevredenstellen met de zevende tijd op het circuit van Zandvoort. De coureur van Red Bull start zondag in de hoofdrace vanaf de vierde startrij.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Serena Williams maakt haar rentree op de US Open in het gemengd dubbelspel. De Amerikaanse tennisster gaat een koppel vormen met Carlos Alcaraz, de Spaanse titelverdediger bij de mannen. Het duo heeft een wildcard gekregen, zo maakten de organisatoren van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen bekend.
3 uur geledenHAY-ON-WYE (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft in Wales haar derde ritzege geboekt in de Ronde van Groot-Brittannië. De Nederlandse topsprintster van SD Worx - Protime was in de vierde etappe na ruim 138 kilometer en een aantal klimmetjes de snelste in de straten van Hay-on-Wye.
4 uur geleden