Tennisster Swiatek noemt dopingstraf 'ergste ervaring ooit'
LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek heeft op sociale media gereageerd op de maand schorsing die ze heeft gekregen na een positieve dopingtest. De Poolse nummer 2 van de wereld testte positief op het verboden middel trimetazidine. Swiatek kon bij de ITIA, de organisatie die toezicht houdt op de integriteit in de tennissport, aantonen dat ze het middel niet opzettelijk had gebruikt. "Dit is de ergste ervaring van mijn leven geworden", zei een emotionele Swiatek in een filmpje op Instagram.
"In de afgelopen tweeënhalve maand ben ik onderworpen aan een strenge ITIA-procedure, die mijn onschuld bevestigde", vervolgde ze. "De enige positieve dopingtest in mijn carrière, met een ongelooflijk laag gehalte van een verboden stof waar ik nog nooit van had gehoord, zette alles waar ik mijn hele leven zo hard voor heb gewerkt op losse schroeven. Zowel ik als mijn team hadden te maken met enorme stress en angst. Nu is alles zorgvuldig uitgelegd en kan ik met een schone lei weer gaan doen waar ik het meest van houd."
De ITIA accepteerde de uitleg dat de positieve test werd veroorzaakt door de besmetting van een gereguleerd, zonder recept verkrijgbaar medicijn (melatonine), vervaardigd en verkocht in Polen. "De speelster gebruikte dat vanwege jetlag- en slaapproblemen. Daarom was de overtreding niet opzettelijk", aldus de instantie.
'Opgelucht'
Swiatek miste door de gereduceerde schorsing drie toernooien in september en begin oktober. Ze verliest ook het prijzengeld van de Cincinnati Open, het toernooi direct na de test, waar ze in de finale verloor van nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka.
"Ik weet dat ik sterker dan ooit zal terugkomen", zegt Swiatek. "Op dit moment ben ik gewoon opgelucht dat het voorbij is."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er is een teken van leven van de vermiste shorttracker Sven Roes. Schaatsbond KNSB laat mede namens de familie en de politie in een verklaring weten dat Roes "een vlucht naar het buitenland heeft genomen".
7 uur geleden