Tennisster Swiatek moet Miami overslaan vanwege blessure
MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Iga Swiatek heeft zich teruggetrokken van het tennistoernooi in Miami. De nummer 1 van de wereld kampt met een ribblessure. De Poolse mist ook de kwalificatiewedstrijd voor de Billie Jean King Cup tegen Kazachstan medio april.
Na een bye in de eerste ronde zou Swiatek donderdag tegen de Amerikaanse Claire Liu aantreden in de tweede ronde van het toernooi in Miami. Een eerder opgelopen infectie leidde na een hoestbui echter tot een ribblessure.
"We probeerden het aan te pakken en door te spelen zolang het voor mij veilig was", zei ze in een verklaring op de site van de vrouwentour WTA. "We waren de afgelopen dagen de data aan het analyseren en mijn dokter bereidde mijn diagnose voor. Helaas voel ik nog steeds veel ongemak en pijn en kan ik niet meedoen."
Swiatek verloor zaterdag van Elena Rybakina in de halve finales van het toernooi van Indian Wells, waarna ze al aangaf dat ze last had. "Helaas voel ik ongemak en pijn in mijn ribben en het was een uitdaging voor mij om op mijn hoogste niveau te strijden", aldus Swiatek.
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
23 minuten geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
4 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
7 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
23 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
23 uur geleden